پاسخ روسیه به رسوایی شکنجه زندان یک آزمون مهم خواهد بود - RT روسیه و اتحاد جماهیر شوروی سابق

[ad_1] از جانب ریچل لوید، تحلیلگر سیاسی در کمیته روابط عمومی روسیه (Ru-PAC). او در مورد روابط روسیه و ایالات

توسط HALOHEKAYATHA در 3 آذر 1400
[ad_1]

از جانب ریچل لوید، تحلیلگر سیاسی در کمیته روابط عمومی روسیه (Ru-PAC). او در مورد روابط روسیه و ایالات متحده، قوانین بین المللی و سیاست خارجی آمریکا می نویسد.

ماه گذشته، فیلم‌های وحشتناک تجاوز و شکنجه در یک ندامتگاه روسیه خشم جهانی را برانگیخت و یک سری تحقیقات طولانی و اخراج از سوء استفاده‌های ادعایی را آغاز کرد.

این فیلم ها نشان می دهد که افسران اصلاح و تربیت زندانیان را در معرض مصیبت های تحقیرآمیز و وحشتناکی قرار می دهند، از جمله آنها را با اشیاء مجبور می کنند و آنها را به انجام اعمال جنسی در مقابل دوربین وادار می کنند. سازمان دهنده این جنایت مدعی است که از این ویدئوها در آینده به عنوان اخاذی استفاده خواهد شد.

در حالی که این ممکن است یکی از تکان‌دهنده‌ترین موارد نقض حقوق بشر در سیستم‌های زندان باشد، اما روشن می‌کند که روسیه و بیشتر کشورها چگونه باید با نقض حقوق بشر در پشت میله‌های زندان مقابله کنند. این رسوایی باید به عنوان یک انگیزه بسیار مورد نیاز برای دولت ها باشد تا از زندانیان مسکو و فراتر از آن بهتر محافظت کنند.

داستانی از شکست

قابل درک است که روسیه هنوز در حال مبارزه با این اتهامات است و بنیانگذار گروه حقوق بشری که این ویدئوها را فاش کرد به RT گفت که موارد بیشتری در پیش است. هر چقدر هم که وحشتناک هستند، جنایات ادعا شده فقط قطره ای از حملات، شکنجه، تجاوز جنسی و سایر جنایاتی است که گفته می شود نه تنها در روسیه بلکه در سراسر جهان افسران اصلاح و تربیت هستند.

ادامه مطلب

فعالان حقوق بشر به RT گفتند: بربریت در پشت میله‌ها: تجاوز و شکنجه در زندان‌های روسیه با هزاران ویدیو فاش شده کشف شد.

بسیاری از این نمونه‌ها از ایالات متحده می‌آیند، جایی که فعالان به دنبال کاهش تعداد افراد محکوم به حبس هستند. این کشور به دلیل تکیه و استفاده آزادانه از انزوا شناخته شده است. در مواردی که بازداشت طولانی شود، تنها به عنوان مجازات یا به عنوان وسیله ای برای ارعاب یا اجبار مورد استفاده قرار گیرد، یک بازداشت مجرد که به افراد تحت چنین رفتاری آسیب روانی وارد می کند، ممکن است شکنجه تلقی شود. آمریکا بسیاری از این موارد را گزارش کرده است، با شبکه ای بسیار بزرگتر از سازمان های غیردولتی و وکلایی که به بهبود سیستم اختصاص یافته اند. تا ماه گذشته، روسیه تقریباً هیچ معادل شناخته شده ای نداشت.

از طریق کار آنها، ما احساسی از مقیاس خشونت جنسی و فیزیکی داریم که زندان های آمریکا را آزار می دهد. تحقیقات وزارت دادگستری نشان داده است که افسران بارها از زندانیان در یک ندامتگاه نیوجرسی سوء استفاده جنسی کرده اند. وزارت دادگستری همچنین از سیستم کیفری آلاباما به دلیل سهل انگاری شدید در محافظت از زندانیان در برابر بدرفتاری شکایت کرده است. در پرونده ای دیگر، چندین افسر پلیس در مجتمع بدنام زندان Rickers Island به دلیل ضرب و شتم شدید و بدرفتاری با زندانیان تحت کنترل و نظارت خود محکوم شدند.

و این تنها بخش کوچکی از آنچه می دانیم در ایالات متحده اتفاق می افتد است.

در انگلستان و ولز، مراکز نظارت دقیق به دلیل قرار دادن مجرمان در سلول انفرادی مورد انتقاد قرار گرفتند، که سازمان ملل هشدار داد که ممکن است شکنجه باشد. برخی از زندانیان بیش از یک دهه را در سلول های انفرادی سپری کرده اند، جایی که بیش از 22 ساعت از زندگی آنها در زندان روزانه سپری شده است. گروه‌های حقوق بشر همچنین از خشونت فیزیکی غیرقابل توجیه در سه زندان بریتانیا انتقاد کرده‌اند، جایی که طبق گزارش‌ها، نگهبانان زندانیان را با مشت مشت می‌کردند تا آنها را در جای خود نگه دارند.

به عنوان مثالی دیگر، فرانسه سابقه بسیار طولانی نقض حقوق بشر در سیستم زندان خود دارد. دادگاه حقوق بشر اروپا بارها به تخلفات در فرانسه رسیدگی کرده است و این دادگاه در سال 2015 فرانسه را به دلیل بی توجهی به یک زندانی دارای معلولیت شدید محکوم کرد. دادگاه های فرانسه نیز به پرونده های متعددی علیه زندان های خود رسیدگی کرده اند.

از آنجایی که مردم بیشتر و بیشتر شواهد را کشف می کنند و زندانیان سابق تمایل بیشتری برای به اشتراک گذاشتن داستان های خود پیدا می کنند، روشن شده است که اکثر دولت ها ناآگاهانه چشم خود را بر نقض حقوق بشر که در کشورشان اتفاق می افتد می بندند. واقعیت ناخوشایند این است که سیستم های کیفری جهان در حمایت از حقوق زندانیان شکست می خورند - علیرغم قوانین و کنوانسیون های روشنی که به وضوح مشخص می کند چه چیزی قابل قبول است و چه چیزی قابل قبول نیست.

مهم است که فعالان، سیاستمداران و مقامات آنها را آشکار کنند و در هنگام انجام آنها محافظت شوند - به همین دلیل، رسوایی اخیر آزمون مهمی برای عزم روسیه برای حل مشکلات است.

بی رحمانه و غیرعادی

قانون مجازات روسیه دارای اصول آشکاری است که در قانون ذکر شده است که مجازات تخلفات را تعیین می کند و همچنین از قربانیان، مردم و حتی خود مجرمان محافظت می کند. یکی از این اصول ایده از "اومانیسم"که با هدف حفظ حیثیت و حقوق قشر افراد تحت نظارت و کنترل مستقیم در 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته می باشد.

بسیاری از ایالت ها اصول مشابهی دارند یا به صراحت در قوانین جزایی و قانون اساسی خود بیان شده اند یا در هر قانون موردی مربوطه به طور ضمنی بیان شده اند. در سطح بین المللی، بسیاری از موافقت نامه ها و ترتیبات، استانداردها و هنجارهای حقوقی متفاوتی را به صورت مکتوب تعیین می کنند. جامعه بین المللی به طور جهانی بسیاری از این هنجارها را به عنوان اساسی می پذیرد - به این معنی که همه کشورها باید آنها را رعایت کنند. یک نمونه عالی از این استانداردهای اساسی و ضروری شامل ممنوعیت شکنجه و سایر موارد نقض حقوق بشر است.

ادامه مطلب

18 زندانی روسی به دلیل انجماد کلیپ های شکنجه در پشت میله ها به ضرب گلوله کشته شدند

برخی ممکن است تعجب کنند که چرا جنایتکاران - به ویژه آنهایی که به جنایات بسیار خطرناک یا فجیع محکوم شده اند - حتی در قوانین داخلی و بین المللی چنین حمایتی دارند. پاسخ به سادگی این واقعیت است که جامعه مدرن تلاش می کند بهتر از متخلفان عمل کند و بسیاری از ملت ها حقوق و کرامت ذاتی و غیرقابل انکار همه مردم را به رسمیت می شناسند. نادیده گرفتن پیشرفت اجتماعی جامعه و پشت کردن به حقوق طبیعی دیگران به معنای رها کردن انسانیت است.

با این حال، حمایت های کاغذی جلوی جریان جهانی موارد مجروح شدن زندانیان توسط نگهبانان، پرونده های قضایی در مورد تجاوزهای متدولوژیک و افشای سوابق اعمال مختلف شکنجه را نمی گیرد.

مقابله با مشکل

بنابراین، در مورد فیلم منقضی شده چطور؟ مدیر سرویس زندان فدرال روسیه به سرعت چندین کارمند را در ارتباط با این حادثه اخراج کرد. برخی از اخراج شدگان در حال حاضر در مرکز تحقیقات جنایی قرار دارند و با پیگرد کیفری روبرو هستند. این اقدامات سریع ارگان‌های حاکم نشان می‌دهد که حداقل درک عظمت و عواقب چنین جنایاتی را نشان می‌دهد و به نظر می‌رسد خشم عمومی بر احساس فوریت افزوده است.

خبرگزاری ها، از جمله RT، نمایش ظالمانه درباره نقض حقوق بشر در روسیه را به عنوان یک موضوع فوری خشمگین کرده اند. و به درستی چنین است - چنین سوء استفاده آشکار از قدرت نشان می دهد که جنایات در پشت میله های زندان چقدر به راحتی می توانند در معرض دید عموم قرار گیرند. کل وضعیت و سر و صدای متعاقب آن از سوی جامعه جهانی ثابت کرده است که چیزی باید تغییر کند - کافی نیست که هر بار که اتفاقی می‌افتد ناراحت باشیم و سپس بگذاریم به حالت عادی بازگردد.

برای شروع، دولت‌ها می‌توانند قوانین منسجم‌تری را برای حمایت از زندانیان تحت فشار قرار دهند. بازنگری در مورد اینکه چه چیزی یک مجازات قانونی و غیرقانونی را تشکیل می دهد، یک مبنای حقوقی مشخص در آینده ایجاد می کند - چیزی که می تواند بیشتر تضمین کند که اقدامات مشخص از نقطه نظر فنی از بین نمی روند. بهبود منابع و حمایت بهتر از زندانیان می تواند منجر به وکالت حقوقی بهتر برای قربانیان بدرفتاری با زندانیان و آگاهی عمومی بیشتر از مشکلی شود که زندان ها را در همه جا تحت تاثیر قرار می دهد.

اول از همه، باید بگوییم و انجام دهیم، موارد رسوایی و غیراخلاقی سوء استفاده در ندامتگاه های روسیه نباید فقط یک رسوایی باشد. در عوض، آنها باید به عنوان زنگ خطری برای مردم و دولت‌های جهان عمل کنند که برخی از بدترین جنایات درست همسایه‌شان اتفاق می‌افتد. نقض داخلی حقوق بشر ممکن است حقیقتی زشت باشد، اما در آینده نباید چنین باشد.

در عوض، بهتر است از موقعیت درس گرفته و مشکلی را که برای مدت طولانی در سرتاسر جهان وجود دارد، از بین ببرید.

آیا این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

اظهارات، دیدگاه ها و نظرات بیان شده در این ستون فقط مربوط به نویسنده است و لزوماً بیانگر نظرات RT نیست.


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن