سمت زشت تقویت خودرو

امداد خودرو شرکتی است که خدمات امدادی را در همهٔ ساعات شبانهروز در سراسر ایران ارائه میدهد و برای مشتریان ایر

توسط مدیر سایت در 12 اردیبهشت 1402

امداد خودرو شرکتی است که خدمات امدادی را در همهٔ ساعات شبانهروز در سراسر ایران ارائه میدهد و برای مشتریان ایران خودرو قابل دسترس است و در صورت داشتن کارتهای آن، امکان استفاده از خدمات رایگان وجود دارد. اما تاثیر زیادی در قدرت موتور خودروی شما دارد. اگر تقویت موتور به وسیله یک نیروی متخصص انجام نشود، خطرات بسیار زیادی را به دنبال خواهد داشت و پیشنهاد میدهیم که بههیچعنوان چنین کاری را انجام ندهید. حالا اگر به دنبال افزایش اسب بخار خودرو خود هستید، باید بگوییم که با افزایش حجم موتور ماشین، این کار انجام میشود. نکته دیگری که باید به آن توجه کرد نوع اگزوز است. یک راه با توجه به نوع موتور، دستکاری موتور خودرو و ایجاد تغییرات در آن است که روشی تخصصی است که نیاز به دانش زیادی از مکانیک خودرو دارد. این دو دستگاه تنوع زیادی دارند و هر کدام نسبت به دیگری مزیت هایی دارند. فروش خودرو در سال ۱۹۷۳ میلادی با فروش ۱۴٫۶ میلیون دستگاه به اوج خود رسید و تا یک دهه دیگر به سطوح قابل مقایسه این زمان نرسید. در انگلستان مردم استقبال خوبی از اتومبیل به عمل نیاوردند و میگفتند که حمل و نقل به وسیلهٔ چهار پا بهتر است نتیجتاً اتومبیل در آنجا ممنوع گردید ولی در سال ۱۹۰۵ دولت انگلیس سفارش خرید اتومبیل را به یک شرکت انگلیسی داد. یکی از فاکتورهای مهم در میزان بازدهی موتور هوای ورودی آن می باشد. افزایش تعداد اگزوزها می تواند گازهای خروجی حاصل از احتراق را بیشتر به سمت بیرون انتقال دهد. اگر این انرژی توسط توربینی که در مقابل گازهای خروجی موتور قرار می گیرد تامین شود، به اختصار توربو شارژ نامیده می شود. که این تغییرات منجر به بالا رفتن قدرت موتور خودرو شما می شود. برای تقویت این قسمت از خودرو می توان از لوله های اگزوز تقویت شده یا اسپرت استفاده کرد که به لطف قطر بیشتر و کاتالیزور بهبود یافته، قدرت خودرو را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. این به طور خودکار با تزریق هوای بیشتر منجر به ورود اکسیژن بیشتر که باعث می شود با هر احتراق، سوخت بیشتری صرف شود و در نتیجه می توان قدرت بیشتری تولید کرد. همانطور که می دانید؛ وظیفه اگزوز خارج کردن هوای موتور به بیرون می باشد.

که برای کاهش وزن آن، می توانید آن را با یک چیب اسپرت تعویض کنید. معمولا اگزوز و تعداد و اندازه آن، به نوعی به قدرت موتور و توان آن ربط داده میشود و میدانیم که خودروهای حرفهای در هر دو سمت چپ و راست عقب خود اگزوز دارند و در مواردی ممکن است تعداد کل سر اگزوزها در هر طرف به سه یا چهار سر اگزوز نیز برسد. لازم به ذکر است این امر به شما در افزایش راندمان موتور و همچنین کاهش استهلاک و آلودگی موتور نیز کمک می کند. اما اگر قصد دارید از خودروی خود در شرایط عادی و در شهر استفاده کنید، می توانید مبدل های کاتالیزوری قدیمی را با مدل های جدید با جریان بالا جایگزین کنید. اگر ماشین شما سنگین است، نمی توانید انتظار داشته باشید که به محض فشار دادن پدال گاز با سرعت فزاینده ای شروع به حرکت کند. جالب است بدانید به ازای هر ۴۵ کیلوگرم کاهش وزن، می توانید سرعت بیشتری کسب کنید. با افزودن لاستیک های دیواری کوتاه می توانید شتاب خودرو را نیز بهبود ببخشید اما این کار باعث می شود کیلومتر شمار خودرو به درستی کار نکند. پس بهتر است با بالانس کردن لاستیک های خودرو شروع کنید. با تعویض سیستم ترمز کاسه ای به دیسک سوراخ دار، همچنین حذف ابزار و لوازم اضافی که برای مدت طولانی در سمت صندوق عقب شما هستند و آن ها را حمل می کنید، تغییر جنس شیشه های خودرو و موارد دیگری که باعث کاهش وزن خودرو شما می شود، از جمله راه هایی است که موجب تقویت موتور خودرو می شود. کامپیوتر خودرو یا همان چیپ ECU از مهمترین قطعات ماشین های امروزی محسوب می شوند. شما با تعویض شمع های معمولی به شمع های سوزنی و ایریدیوم می توانید، عمل احتراق درون سیلندرها را بهبود ببخشید. که همانطور که گفته شد؛ این عمل باعث افزایش توان و قدرت موتور اتومبیل شما می شود. طبق گفته های بالا، عمل احتراق و میزان اکسیژن ورودی به شدت روی عملکرد موتور تاثیر می گذارد. کافی است روش هایی که گفته می شود؛ برای تمامی مدل ها پیاده سازی کنید. آیا تقویت موتور خودرو باعث مصرف بیشتر سوخت می شود؟ لازم به ذکر است که تقویت اصولی موتور خودرو باعث کاهش مصرف سوخت ماشین میشود.

به کمک علم ریمپ میتوانیم محدودیتهای اعمال شده در کامپیوتر خودروها را برطرف کرده و موجب افزایش شتاب خودرو و کاهش مصرف سوخت نیز شد. به کمک علم ریمپ میتوانیم محدودیت های اعمال شده در کامپیوتر خودروها را برطرف کرده و موجب افزایش شتاب خودرو و کاهش مصرف سوخت نیز شد. هدف کلی از این کار بهبود یا اصلاح عملکرد موتور برای دستیابی به شتاب بهتر و همچنین توانایی رسیدن به سرعت های بالاتر است. همچنین سرعت و توان خروجی خودرویی با وزن 1814 کیلوگرم و تولید 400 اسب بخار با خودرویی با وزن 907 کیلوگرم و تولید 200 اسب بخار برابر است. این پیچ و تاب در اگزوز معمولا به دلیل کاهش صدای خروجی نوربرت پرفورمنس از خودرو است. در این صفحه به راهکارهای تقویت خودرو از طریق تقویت موتور می پردازیم ، در مرکز تقویت موتوری و بدنه چه خدماتی انجام می شود ؟ هر دو سوپر شارژ و توربو شارژ، قدرت قابل توجهی تولید می کنند (تا 50 درصد افزایش قدرت موتور) اما با هم تفاوت هایی دارند. بهگونهایکه همواره میزان تقاضای خودرو در بازار ایران بسیار بیش از جمع عرضهٔ آن توسط خودروسازان و واردکنندگان بوده که بنابر قانون عرضه و تقاضا، منجر به افزایش سرسامآور و همیشگی قیمتهای بازاری خودرو و بالطبع ایجاد وسیلهای برای اقناع افکار عمومی و توجیه افزایش قیمتهای کارخانهای گردیدهاست. یکی از روش های مرسوم در بین، ماشین بازان و دوست داران خودرو های اسپرت، افزایش تعداد اگزوزها می باشد. سرعت موتور در هنگام تعویض دنده کاهش می یابد و افزایش سرعت را متوقف می کند. چرا که هر چه میزان اصطکاک کمتر باشد پیشرانه علاوه بر عمر بیشتر، قدرت زیادتری را تولید می کند و در نتیجه، قدرت و سرعت خودرو بیشتر میشود. یکی از مهمترین عناصر موجود در فرآیند احتراق موتور، اکسیژن است که مستقیماً از هوای بیرون وارد موتور خودرو می شود. وقتی پدال گاز را فشار می دهید، دریچه هوای موتور بیشتر باز می شود و اگر هوای کافی به موتور وارد نشود، مطمئناً نمی توانید انتظار قدرت بیشتری از موتور داشته باشید.

اگر به خودروهای اسپرت و مسابقه ای دقت کرده باشید، رانندگان این خودروها حتی صندلی های عقب خودرو را به طور کامل جدا می کنند تا خودرو سبکتر شود. این بدان معناست که سیستمهای نگهدارنده خودرو مانند کیسههای هوا و کمربند ایمنی، به دور از مؤثر بودن، اگر برای مهار کودکان خردسال استفاده شوند، خطرناک هستند. مبدل کاتالیزوری خودرو که برای پاکسازی هوای موتور در اگزوز تعبیه شده است، عامل مهمی در کاهش شتاب و قدرت خودرو است. همچنین در امر تغییر طراحی داخلی یک خودرو، کـه از جمله جنبههاي پر هوادار در بحث تیونینگ خودرو بـه شمار میرود، موارد و جزییات مختلفی را باید مدنظر قرار دادبه گزارش مجله پارس ناز طبق معمول افرادی کـه در بحث تیونینگ نمای داخلی یک خودرو فعالیت دارند، باید موارد متعدد و مهمی نظیر حفظ امنیت و ایمنی سرنشینان خودرو و دست نخوردن تجهیزات مختلف مرتبط با خاموشی آتش در خودرو را مدنظر قرار دهند. فعالیتهای این شرکت تقویت یا اصطلاحاً تیونینگ تخصصی خودروهای مرسدس-بنز بود. چگونه با تعویض شمع ها می توان تقویت موتور خودرو را شاهد بود؟ می توانید از سر سیلندرهایی استفاده کنید که در هر سیلندر هشت یا بیشتر سوپاپ دارند. که در صورت تعویض آن ها با مدلهای جدید High-Flow علاوه بر کاهش آلودگی هوا شاهد پرقدرت شدن توان موتور شوید. علاوه بر تجهیزات اضافی، می توانید قطعاتی که از اهمیت کمتری در خودرو برخوردار هستند را حذف کرده و وزن خودرو را کاهش دهید. یکی از موثر ترین روش های رایج بین ماشین بازان برای کاهش وزن خودروشان حذف کابین عقب ماشین می باشد. مزایا : تایرها تماس یکنواخت و کاملی را روی جاده در دست اندازها و در سرعت های بالا حفظ می کنند. به طور کلی هر چه موتور خودرو دارای قدرت و اسب بخار بیشتر باشد، به تبع در شتاب گیری سریع تر عمل می کند. با برنامه ریزی مجدد یا تعویض ECU خودرو، زمان بندی سوپاپ، مخلوط هوا و سوخت و ورودی های اسب بخار تغییر می کند. البته این تنها در صورتی موثر خواهد بود که خودروی شما مجهز به توربو شارژ یا سوپر شارژ باشد و تعویض کامپیوتر در خودروهای تنفس طبیعی تنها نیمی از اسب بخار را به موتور شما اضافه می کند. چرا که این کار تاثیر به سزایی بر روی تقویت موتور خودرو می گذارد. برخی دیگر از رانندگان هم به دلیل کم شدن میزان بازدهی قدرت ماشین خود، برای تقویت موتور خودرو دست به کار می شوند. در این مقاله به ارائه راهکارهایی در زمینه تقویت موتور خودرو می پردازیم. پس از این بابت که تقویت موتور خودرو باعث صدمه به خودرو می شود؛ خیالتان راحت شود. توجه بفرمایید اگر DPF Regeneration یا بازسازی DPF به درستی انجام نشود منجر به ایجاد دوده ای (Soot) می شود که بر کارایی و مصرف سوخت تأثیر می گذارد و در صورت عدم توجه به DPF مسدود می شود و در نهایت می تواند صدمه ای بسیار گران به سایر اجزای موتور وارد کند. بر اساس اداره آمار اروپا، اگر ایمنی به عنوان کمترین تلفات به ازای هر مسافت مسافر سنجیده شود، خودرو یکی از وسایل حمل و نقل کمتر ایمن است.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از نوربرت پرفورمنس دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن
avatar
کاربر سایت
تاریخ ثبت : 12 اردیبهشت 1402