همه چیز شما آرزو می‌کردید درباره استخر پیش ساخته و خیلی خجالت میکشیدمخجالت میکشیدم بپرسم

پارک ارم از بهترین مقاصد تفریحی شهر تهران به شمار میرود؛ پارکی که باغ وحش، استخر روباز ویژه بانوان و سه شهربا

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

پارک ارم از بهترین مقاصد تفریحی شهر تهران به شمار میرود؛ پارکی که باغ وحش، استخر روباز ویژه بانوان و سه شهربازی را در خود جای داده است. در پارک ارم امکانات تفریحی متعددی نظیر چندین شهربازی روباز و سرپوشیده با بازیهای متنوع و هیجانانگیز، باغ وحش، استخر و دریاچه مناسب برای قایقرانی و ماهیگیری برای بازدیدکنندگان تعبیه شده است؛ پارکی که با هر سنی میتوان در آن به تفریح پرداخت. لبههای استخر به اندازه 15 سانتیمتر از هر طرف برای استحکام کلی کار به سمت پایین برگشتهاند تا با ایجاد یک لبه شبیه به ناودانی ، باعث استحکام بیشتر این محصول شود. پس از تأسیس شیراز در نزدیکی این شهر، استخر به تدریج رو به زوال رفت و در دوره آل بویه رها و ویران شد. از جاذبههای پارک ارم میتوان به یک دریاچه هشت هکتاری با قابلیت قایقرانی و ماهیگیری، سه شهربازی با مجموع هشت هکتار وسعت با بیش از ۸۰ دستگاه بازی، بزرگترین باغ وحش پایتخت با بیش از ۱۰۰ گونه جانوری بومی و غیربومی، شهربازی سرپوشیده چهار فصل قلعه شادی، سیرک آفتاب، برگزاری تئاترهای سرگرمکننده و کمدی در سالن آمفیتئاتر مجموعه، بازیهای کامیپوتری، ۲۰ هکتار فضای سبز و جنگلی، مجموعه تالارهای پذیرایی کشتی (با ظرفیت ۳۰۰، ۴۰۰، ۶۰۰ و ۲,۵۰۰ نفر و امکاناتی مانند اتاق عقد، مه سرد، گشت عروس و داماد روی دریاچه ارم، پذیرایی از مهمانها در کنار دریاچه و پارکینگ اختصاصی)، سرسره آبی روباز با پوشش مناسب، استخر روباز و حمام آفتاب بانوان اشاره کرد. Th᠎is conte᠎nt h᠎as ​been g᠎en​erat​ed  by GSA Conten᠎t  Ge ne rator  DEMO .

در باغ وحش ارم بیش از ۱۰۰ گونه از جانوران بومی و غیربومی نگهداری میشوند. از جمله گونههایی هستند که در باغ وحش ارم به چشم میخورند. تاسیسات استخر از مهم ترین مسایلی است که در طراحی و کاربری استخر ، سونا و جکوزی اهمیت دارد. جنس استخرهای از پیش ساخته شده از pvc سه لایه انعطافپذیر همراه الیاف تار و پودی ابریشم مصنوعی با پرسهای 4 لایه تشکیل شده است. استفاده از بدنه برزنتی سه لایه و ضخیم در کنار پایههای آلومینیومی ضد زنگ و کیفیت بالا در ساخت و تولید همگی از خصوصیات منحصربهفرد این دسته از محصولات به شمار میرود. در این روش با استفاده از مواد آب بندی بتن در هنگام اختلاط بتن عملیات بتن ریزی در تایل های بتنی انجام میشود کل ملات بتنی به صورت آب بند خواهد شد و تایلی که پس از خروج از کارخانه در محل مورد نظر استقرار پیدا می کند کاملا ایزوله بوده و به هیچ عنوان در خصوص آب بندی آن مشکلی پیش نخواهد آمد . باید دقت نمود که مراحل قانونی و مجوزهای لازم جهت انجام عملیات های ساختمانی و عمرانی از مبادی مربوط اخذ شود در غیر اینصورت تبعات ساخت و ساز غیر قانونی متوجه کارفرما خواهد گردید .

شهربازی شماره دو یا لونای دو در ضلع جنوبی مجموعه و کنار دریاچه بزرگ قرار گرفته است و طیف وسیعی از بازیهای هیجانی ویژه بزرگسالان در آن وجود دارد. در شهربازی شماره یک ارم، بازیهایی چون قوی گردان، اسب گردان، آستروجت، استخر توپ، مینی جت، سورتمه، فریزبی بزرگسالان، تاپ اسپین، تاور گردان، جت اسکی، آبشار، تشک بادی، بیلینو مکانیکی، تاب کودک، ماشین برقی بزرگسالان، ماشین دریفت ترایک، ماشین پرنده، اسکیت هوایی، ترن شادی، تاب زنجیری، تله سیژ، رالی کودکان، یوفو، یورو بانجی، سینما چهار بعدی، فان اسپریت، کشتی کودک، کشتی صبا، کلایمکس، فریزبی کودک، کریزی دنس، سافاری و ستاره گردان وجود دارد. قلعه شادی نیز دارای بازیهایی چون ماشین برقی، اسب گردان و سفینه است. این قلعه به نامهای مختلف قلعه استخر یا استخر یار (دوست استخر) شناخته میشود. شهربازی سرپوشیده قلعه شادی نیز بازیهای مفرحی چون اسب گردان، ماشین برقی و سفینه دارد. ورودی سه: این ورودی در انتهای بزرگراه شهید باکری قرار دارد. این ورودی در بزرگراه کرج - تهران، خروجی بزرگراه شهید باکری شمال، بعد از خروجی شهید باکری به شهید حکیم غرب و ورود به شهید باکری جنوب قرار گرفته است. ورودی دو: این ورودی مناسب بازدیدکنندگانی است که از کرج به باغ وحش ارم میروند.

ورودی یک: این ورودی در کیلومتر چهار اتوبان تهران - کرج از سمت تهران بعد از پل ستاری واقع شده است؛ برای رسیدن به آن باید از مسیر کندرو کنار رمپ خروجی اتوبان شهید باکری وارد شوید. برای دسترسی به پارک ارم همچنین میتوانید سوار اتوبوسهای خط میدان آزادی - کرج شوید. پارک ارم در غرب پایتخت در انتهای اتوبان شهید باکری و کیلومتر چهار اتوبان تهران - کرج واقع شده است و برای دسترسی به آن راههای مختلفی وجود دارد. شهربازی شماره سه یا لونای سه درست در کنار لونای دو قرار دارد و از آن قابل تفکیک نیست. به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، پارک ارم از بزرگترین پارکهای تفریحی ایران است که در غرب تهران قرار دارد. استخر بتنی نیاز به کار اجرایی برای بتنریزی و ساختار پشتیبان دارد، در حالی که استخر فایبرگلاس که به صورت قالببندی شده موجود است، نصب آن سریعتر و هزینه کمتری نسبت به استخر بتنی دارد.

آخرین مطالب