پرتال جامع اتاق اصناف مشهد مقدس نحوه صدور و تمدید پروانه کسب 78

اخذ جواز کسب ، راهنمای مراحل ، مدارک و هزینه های ۱۴۰۱ در ادامه نیز باید اطلاعاتی مانند اطلاعات فردی و اطلاعات

توسط HALOHEKAYATHA در 31 شهریور 1401
اخذ جواز کسب ، راهنمای مراحل ، مدارک و هزینه های ۱۴۰۱ در ادامه نیز باید اطلاعاتی مانند اطلاعات فردی و اطلاعات مربوط به صنف را وارد کنید و دوباره روی ادامه بزنید. پس از تکمیل اطلاعات فردی، روی گزینه ثبت نام کلیک کنید تا یک نام کاربری و کلمه عبور برای شما به شماره موبایل شما ارسال شود. برای ثبت نام جواز کسب باید در سامانه جواز کسب iranianasnaf.ir ثبت نام کنید. در دیگر شهرها نیز براساس تراکم جمعیت و تعدد واحدهای صنفی آن شهر قوانین مختلفی وجود دارد که باید از اتحادیه مذکور در شهر مورد تقاضا سوال کنید. در مرحله پنجم باید سوابق کاربری تجاری که مربوط به محل واحد صنفی مورد درخواست است ، ارائه گردد . صدور پروانه کسب بنام متقاضی با رعایت سایر موارد از قبیل بیمه، دارایی، شهرداری و تصفیه حسابهای اتحادیه. خبر روزاخبار روزخبرهای جهانخبر پس از آن وارد سامانه ایرانیان اصناف شده و با انتخاب گزینه «تکمیل درخواست سامانه پیشخوان مجوز ها » اطلاعات مورد نیاز را پر کنید. قبل از انجام مراحل گرفتن بانک مشاغل باید ابتدا با شرایط دریافت و ثبت نام پروانه کسب آشنا شوید. به طور کلی متقاضیان دریافت و اخذ پروانه کسب باید دارای شرایط خاصی باشند که هر یک از آنها در زیر ذکر شده است. یکی از مهم ترین اسناد تجاری است که توسط یک مراجع قانونی صادر می شود و علاوه بر این برای ادامه فعالیت در فضای رسمی صاحبان کسب و کارهای صنفی نیاز به جواز کسب دارند. در مورد هزینه اخذ پروانه کسب، لازم به ذکر است، هنگام ثبت نام، نیازی به پرداخت وجه نمی باشد، اما در ادامه، می بایست وجوهی را به حساب خزانه کشور و همچنین، به عنوان حق عضویت، به اتحادیه پرداخت نمود. هنگام ثبت نام اخذ پروانه کسب، لازم است فیش واریزی، به مبلغی معادل پنج برابر حق عضویت اتحادیه، جهت ورود به اتحادیه پرداخت شود.

فروش تجهیزات دریافت ماهواره

همانگونه که توضیح داده شد تمامی مراحل دریافت جواز کسب می تواند توسط موسسات حقوقی معتبر نیز دنبال شود و با توجه به تخصصی بودن برخی از حوزه های صدور پروانه کسب بهتر است این مهم توسط وکلای خبره این موسسات حقوقی دنبال شود. در صورت آغاز و اجرای هر نوع فعالیت بدون داشتن جواز فرد مورد نظر مشمول جرائم قانونی خواهد شد. همچنین صنف‌ها و فعالیت‌های تخصصی برای آغاز و ادامه فعالیت به جواز تخصصی نیازمند هستند. از طریق ثبت تام اینترنتی و مراجعه به اتحادیه صنف این امر صورت می‌پذیرد. طبق قانون تمام اشخاص حقیقی و حقوقی که بدون طی کردن مراحل دریافت جواز کسب و نداشتن این مجوز مشغول به فعالیت شود، متخلف محسوب می شود. مجازات هایی که برای این موارد در نظر گرفته می شود نیز از تعطیلی محل فعالیت تا جریمه نقدی، تعطیلی دائمی و حتی محکومیت های کیفری نیز دامنه های متنوعی دارد. معرفی جواز کسب، انواع جواز کسب، شرایط اخذ جواز کسب، آموزش تهیه الکترونیکی مجوز کسب، مدارک لازم برای جواز کسب و نکات مهم پروانه کسب و... برای داشتن بسیاری از شغل‌ها بعد از مکان مناسب باید پروانه کسب دریافت کرد که این کار قطعا بدون ارائه مدارک و طی مراحلی امکان‌پذیر نیست. هر فرد برای ایجاد واحدی صنفی، قبل از سپردن هرگونه تعهد، اجاره یا خرید محل باید جهت اخذ مجوز لازم به اتحادیه مربوط مراجعه کند. اگر فرد متقاضی پروانه کسب موقت خود را به دائم تبدیل نکرده و یا پروانه کسب دائم خود را تمدید ننماید، جواز او باطل و انجام هر گونه فعالیت صنفی در کسب و کار او، غیر قانونی محسوب خواهد شد. پس از اخذ جواز تاسیس، می توان برای دریافت پروانه بهره برداری و خرید زمین در شهرک های صنعتی با توجه به متراژ درج شده در جواز، اقدامات لازم را انجام داد.
  • پروانه بهره برداری باعث تهیه مواد اولیه پلاستیک و شیمیایی از پالایشگاه ها و شرکت ها به قیمت دولتی می گردد.
  • دادراه خود به مردم خدماتی به جز برقراری ارتباط بین آن‌ها با وکلا، حقوقدانان، کارشناسان و مشاوران ارائه نمی‌دهد.
  • اتباع بیگانه برای دریافت جواز کسب باید پروانه كار معتبر از وزارت كار و امور اجتماعي و پروانه اقامت معتبر از وزارت كشور را نیز ارائه دهند.
  • در مرحله بعدی وقت آن است که رشته شغلی کسب و کار مورد نظر را وارد نمایید.
ترجمه رسمی جواز کسب با تاییدیه از دادگستری و وزارت امور خارجه ۳ تا چهار روز کاری به زمان نیاز دارد.ترجمه رسمی جواز کسب به زبان های غیر انگلیسی ممکن است کمی بیشتر طول بکشد. در ضمن در صورت درخواست متقاضی مبنی بر اخذ تاییدیه از دادگستری و وزارت امور خارجه، ۳ تا ۴ روز کاری دیگر نیز برای این کار زمان در نظر داشته باشید. لازم به ذکر است در صورت طولانی تر شدن زمان اخذ تاییدیه، مسئولیت آن بر عهده دارالترجمه نمی باشد. بله؛ پس از انجام ترجمه رسمی جواز کسب یا ترجمه پروانه کسب توسط مترجمان رسمی قوه قضاییه، می توان برای اخذ تاییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه اقدام کرد. برای این کار علاوه بر اصل مدرک و ترجمه جواز کسب به استعلام پروانه کسب هم نیاز است.

تقدم برای دریافت جواز کسب با چه افرادی است؟

برای دریافت جواز کسب می توان به صورت الکترونیکی اقدام نموده و یا به اتحادیه مورد نظر مراجعه نمود. ما سعی نمودیم در این مقاله به صورت کامل پروانه کسب و مدارک لازم برای جواز کسب را معرفی نموده و مراحل دریافت، تمدید اعتبار و مدارک لازم برای پروانه کسب را معرفی نماییم. در صورت رد درخواست دلایل به همراه ان اعلام شده که باید مرتفع و دوباره درخواست داده شود اما در صورت قبول درخواست باید ظرف مدت سه ماه از زمان قبولی متقاضی مدارک و مستندات اعلام شده را آماده و تحویل واحد صنفی دهد تا جواز کسب صادر شود.

مدارک لازم دریافت جواز تاسیس

4- متقاضي موظف است حداكثر ظرف سه ماه، مدارك مورد نياز برای صدور پروانه کسب را تهیه و از طريق سامانه اصناف ارسال نمايد. 8- مراعات حدود صنفی به میزان حداقل 400 متر (حدفاصل واحد موردنظر شما با واحد صنفی دارای پروانه کسب از این اتحادیه میباید حداقل بیش از 400 متر باشد). آموزش PLC ، آموزش پی ال سی S7 1200، آموزش برق صنعتی، آموزش مانیتورینگ صنعتی HMI و WINCC، آموزش سیم پیچی موتور از دوره های پرطرفدار برق صنعتی در آموزشگاه فنی برق است. این آموزشگاه علاوه بر دوره های فوق کلاس های آموزشی متعددی را در زمینه مکانیک و جوشکاری نیز برگزار می کند. آموزش جوشکاری برق، آرگون، فلزات رنگی و بازرسی جوش نیز برخی از دوره های در حال برگزاری جوشکاری در مجتمع آموزشی فنی برق است.

نحوه انتقال پروانه کسب؟

تعیین رسته‎ها‎یی در هر اتحادیه مستلزم دریافت لیست مشاغل ایران است که برحسب تولید، توزیع و یا خدماتی که عرضه می کنند، مشخص می شود. ماده19؛ دبیرخانه هیات عالی نظارت به منظور یکنواختی کارت‎های عضویت در اتحادیه‎ها‎ و جوازهای کسب، نسبت به تهیه الگوی آنها اقدام و نمونه آن را پس از تصویب هیات عالی نظارت به کمیسیون‎ها‎ی نظارت برای اجرا به سازمان‎ها‎ی صنفی ابلاغ می‎کند. ماده 3؛ رعایت حق تقدم در خواست‎ها‎ی رسیده، یکی از موضوع ماده 2 می‎باشد که اتحادیه در بررسی و نظر خود مبنی بر رد یا قبول تقاضا، باید حداکثر ظرف 15 روز کتبا نتیجه را اعلام کند. در صورت تایید مدارک، متقاضی می تواند نسبت به تهیه مدارک لازم اقدام کند.

جواز کسب یا پروانه کسب چیست؟

در صورت نقص مدارک هیچگونه مسئولیتی از جانب اتحادیه در خصوص روند پرونده نخواهد بود. با توجه به‌وجود بیکاری یا اشتغال فصلی، راه‌اندازی صنوف مختلف می‌تواند علاوه‌بر تامین نیازهای مردم زمینه‌ساز اشتغال نیز شود، به همین دلیل می‌طلبد که مسوولان ذی‌ربط برای بهبود این وضعیت تلاش کنند. ارزیابی رایگان پرونده دادیاران پرونده حقوقی شما را رایگان ارزیابی می‌کند و نتیجه آن را به شما اطلاع می‌دهد. نام ایمیل و وب سایت های من در این مرورگر برای دفعه بعد من نظر ذخیره کنید. ج) آخرین تغییر آدرس و کدپستی محل مورد درخواست باید در سامانه سازمان امور مالیاتی ثبت شده باشد. ب) آدرس و کدپستی و متراژ محل اجاره باید در اجاره نامه قید شده باشد. به عنوان مثال ارائه ی ترجمه سند ملکی یکی از مدارکی است که وابستگی شما به کشورتان را به سفارت بیشتر ثابت می کند. پس از صادر شدن جواز به شخص دریافت کننده یک کد 10 رقمی داده می شود. داشتن کارت پایان خدمت و یا معاف از خدمت بودن برای افراد درخواست کنند. ۴- تایید انجام در زمان آموزش آداب و رسوم تجارتی کسب و کار در قالب دستورات آموزشی.

مزایای دریافت جواز کسب چیست؟

در واقع پروانه کسب جزء مهم ترین اسناد تجاری می باشد که به وسیله مراجع قانونی صادر شده و صاحبان کسب و کارهای صنفی برای ادامه فعالیت حرفه ای خود در فضای رسمی نیازمند جواز کسب می باشند. برای دریافت مجوز کسب آجیل و خشکبار زمان زیادی لازم نیست و همین که فرد از طریق سامانه درخواست مجوز نماید، حدود یک الی دو ماه کل فرایند صدور جواز طول می‌کشد. با سیستماتیک شدن فرایند ثبت نام و به حداقل رسیدن مراجعه حضوری، اتلاف وقت بین سازمان های مربوطه نیز کاهش یافته و متقاضیان واجد شرایط به راحتی می‌توانند شروع به کار نمایند. این مسئله به این معنا است که تاسیس هر گونه مکان کسب و اشتغال به هر گونه فعالیت فنی، نیاز به داشتن جواز مختص به آن کسب است. اما فرد صنفی می تواند در هر موقع که مقتضی بداند نسبت به عزل یا تغییر مباشر خود با ارایه مدارک فوق الذکر اقدام نماید. اتحادیه ذی ربط موظف است برای بافندگان و حرف مشابه که شرایط اخذ پروانه کسب را ندارند با داشتن گواهی مهارت یا صلاحیت فنی و حرفه ای ویا مدارک دانشگاهی مرتبط کارت شناسایی صادر نماید. 5- مرجع صدور پروانه کسب موظف است پس از دریافت مدارک مورد نیاز و تطبیق با اصل آن، حداكثر ظرف پانزده روز نسبت به صدور پروانه كسب و تسليم آن به متقاضي اقدام كند.

وکیل در قم

در مورد ابطال جواز کسب نیز باید به این موضوع اشاره کنیم که به جز دادگاه ها که در رسیدگی به امور کیفری ممکن است جواز کسب را باطل کنند، اتحادیه ها، اداره اماکن نیروی انتظامی و سازمان تعزیرات حکومتی نیز می توانند جواز کسب را باطل کنند. در چنین شرایطی اگر شخص دارنده پروانه این کار را خلاف قانون در نظر بگیرد می تواند برای پیگیری حقوق خود به مراجع قضایی مراجعه کند. در این مقاله توضیح می دهیم جواز کسب چیست و تمام جزئیات را در این زمینه مورد بررسی قرار می دهیم، اما قبل از آن لازم است توضیحات مختصری در مورد واحد صنفی ارائه کنیم. درصورتی که شخص حقیقی یا حقوقی به هر دلیلی جواز کسب موردنیاز کار خود را دریافت نکند و یا حتی اقدامی در این راستا نکرده باشد متخلف شناخته شده او کار تولیدی وی پلمپ می شود. شما با مطالعه این مقاله و داشتن گواهینامه فنی و حرفه ای می توانید به راحتی برای دریافت جواز کسب اقدام نمایید.
نظرات کاربرن