به هر صورت باید گفت هدرزهای دست سازی که اغلب به وسیله مکانیک های سنتی یا برخی از صاحبین مغازه های اگزوز سازی ساخته می شوند به هیچ عنوان کارایی هدرزهای حرفه ای را که بر اساس اصول علمی شکل می گیرند را ندارند و استفاده از آن ها در بسیاری موارد، به افزایش مصرف سوخت منجر میشوند. پیش از پاسخ به این دست سؤالها لازم است نظری کوتاه به نحوهٔ کار کردن هواکشهای نصبشده توسط کارخانهٔ سازندهٔ خودرو بیندازیم. در این مقاله با ما همراه شوید تا پاسخ همه ی این سوال ها برسید. این همان سؤالی است که پاسخ به آن رمز موفقیت CAIها یا همان هواکشهای هوای سرد است. پس خروج سریع و کامل گاز های حاصل از احتراق بسیار مهم است. کارکرد مطلوب یک پیشرانه، علاوه بر هوارسانی مناسب، به خروج سریع گازهای ایجادشده در نتیجه احتراق از سیلندر نیز وابسته است. هوا برای ورود به سیلندر ابتدا باید از یک سوراخ کوچک در پایین جعبهٔ هوا عبور کرده و سپس از یک فیلتر هوای ضخیم کاغذی راه خود را باز کند. سیستم ورودی هوا در خودرو، نقش مهمی در نحوه عملکرد موتور دارد و یکی از اصلیترین بخشهای تنفس پیشرانه، همین عبور جریان هوا است؛ از سوی دیگر، هوای واردشده به موتور، باید عاری از هرگونه ریزگرد باشد؛ زیرا ورود ریزگردها به داخل موتور، باعث کاهش طول عمر آن میشود.

دلیل اینکه چرا این فیلتر ها نسبت به فیلتر هوا معمولی بهتر است و باعث افزایش قدرت می شوند اینست که این فیلتر ها جریان هوا را بهتر و بیشتر و در برخی از انواع این کالا هوا بصورت خنک تر و همچنین در برخی مارک ها با تصفیه یا فیلترینگ بهتری عبور می دهند. کارآمدترین راه برای رفتن از نقطه یک به نقطه دو، مسیر مستقیم است، بنابراین در نظر گرفتن جریان لوله نیز بسیار حائز اهمیت است. توانایی فلش به طور مستقیم از طریق OBD باعث شده است که صنعت ریمپ ایسیو به طور چشمگیری جهش پیدا کند. 2-جنس مواد که باید به آن توجه کنید .هدف محصول از بین بردن حرارت است تا هوای سردتری در موتور برقرار شود. مجموع این عوامل، یعنی از بین رفتن جعبهٔ هوا و نصب لولههای بدون اصطکاک، جریان هوای بیوفقهای را برای موتور فراهم میکند و این یعنی اکسیژن کافی برای احتراق درون محفظهٔ احتراق همواره فراهم است.

یکی از راه هاش تقویت ویا بهبود سیستم تنفس موتور ودیگری تقویت سیستم تخلیه است. برای تنفس بهتر موتور میتونید از کیت های کامل مکش استفاده کنی که به علت بالابردن راندمان سوخت باعث میشه که مقداری قدرت موتور افزایش پیدا کنه وهمچنین مصرف سوخت هم نسبت به حالت استاندارد کمتر میشه وهمچنین عکس العمل خودور در هنگام شتاب گیری بهتر میشه.(کیت مکش با فیلتر اسپرت فرق داره. این فیلترها باعث افزایش توان و قدرت موتور می شود در انواع باکیفیت آن فیلترینگ و تصفیه هوا به بهترین نحو انجام می شود که تنفس فوق العاده موتور را به همراه دارد. تجربهٔ ما در مورد خودروهایی که خود استفاده کردهایم و نیز سفارشهایی که بارها برای مشتریان خود انجام دادهایم، این نکته را تأیید میکند. هر چقدر هوای بیشتر و با تراکنش بالاتر و خنک تر وارد محفظه تحریق گردد احتراق کامل تری در موتور انجام شده و درنتیجه قدرت خروجی بیشتری از خودرو بدست می آید. در واقع طراحی منحصر به فرد این هواکشها به اینجا ختم نمیشود.

فیلتر هوای این هواکشها هیچگاه نیاز به تعویض ندارد و با جذب بسیار بالای خود تمیزترین هوای ممکن برای موتور را فراهم میکند. دقیقاً به همین دلیل است که در طراحی این هواکشها پیچوخمهای نامعمول و لولههایی با طول بلند مشاهده میشود چرا که باید خنکترین هوای ممکن را به داخل موتور هدایت کنند. زمان درازی بود که این کیتها به عنوان سادهترین راه حل ممکن برای افزایش قدرت موتور خودرو بهحساب میآمدند و البته این یک خیالبافی نبود و هنوز هم این هواکشها به شکل جادویی باعث افزایش کارایی موتور خودرو میشوند. در واقع با گرم شدن هوا چگالی آن (نسبت جرم به حجم) و در نتیجه اکسیژن آن در یک میزان معین از حجم کاهش مییابد و در نتیجه با ورود هوای گرم به درون موتور، اکسیژن موجود در محفظهٔ احتراق در نسبت با هوای سرد کمتر خواهد بود و در نتیجه احتراق به شکل کامل رخ نمیدهد. در کنار همهٔ آنچه گفته شد باید این را هم اضافه کرد که با نصب این هواکشها متوجه خواهید شد که در غرش خودروی شما تغییر اساسی بهوجود آمده و با شنیدن این صدا اطمینان خواهید یافت موتور خودروی شما با شارش آزادانهٔ هوای سرد کار میکند. تمامی مواردی که در بالا گفته شد به دلیل انتقال هوای گرم فقط میزان کمی در شتاب خودرو تاثیر خواهند داشت اما در ادامه ما کیت مکش هوای مخصوصی را به شما پیشنهاد خواهیم داد که هوایی خنک را وارد دریچه گاز میکند و کارایی خودرو را تا حد زیادی افزایش میدهد.