ویژگی های میلگردهای TMT

شکل پذیری و انعطاف پذیری بهتر است
مقاومت بالا و استحکام بالا
استحکام باند بیشتر
مقاومت در برابر زلزله
مقاومت در برابر خوردگی
مقاومت حرارتی بالا
اقتصادی و بی خطر در استفاده است
بدون از دست دادن قدرت در اتصالات جوش داده شده
الکترودهای معمولی که برای جوشکاری اتصالات مورد استفاده قرار می گیرند
2. میله های تغییر شکل یافته با مقاومت بالا
میله های تغییر شکل یافته با مقاومت بالا میله های فولادی پیچ خورده با لبه ها ، دنده ها ، طرح ریزی یا تغییر شکل روی سطح هستند. این ماده گسترده و عمده برای اهداف تقویت در ساخت و ساز استفاده می شود. این میله ها در اندازه یا بخش هایی از قطر 4 میلی متر تا 50 میلی متر تولید می شوند.

نوار فولادی HSD تغییر شکل یافته
شکل 4: نوار فولادی HSD تغییر شکل یافته

ویژگی های HSD Rebar
مقدار کم کربن – میله HSD از سطح کربن کمتری برخوردار است و در نتیجه قابلیت شکل پذیری ، استحکام و توانایی جوشکاری خوبی دارد.
استحکام باندینگ برتر – میله های HSD بخاطر استحکام باند عالی هنگام استفاده از بتن به خوبی شناخته شده اند.
قابلیت جوشکاری – از آنجا که این میله ها میزان کربن کمتری دارند ، از قدرت جوشکاری 100٪ نسبت به میله های معمولی برخوردار هستند.
استحکام کششی بالا – میله های HSD از مقاومت کششی بالایی برخوردار هستند. آنها در فرآیند ساخت و ساز ، جایی که خم شدن و خم شدن مجدد زیادی لازم است ، دارایی بزرگی را ارائه می دهند.
دامنه کاربرد گسترده – این میله ها دارای طیف وسیعی از کاربردها مانند ساخت ساختمان های مسکونی ، تجاری و صنعتی ، پل ها و غیره هستند.
قابلیت انعطاف پذیری رضایت بخش – حداقل وزن و حداکثر استحکام و مناسب برای فشرده سازی و تقویت تنش.
3. انواع دیگر میلگردها
بسته به نوع مواد مورد استفاده در تولید میلگرد ، انواع مختلف میلگردها وجود دارد
1. میلگرد اروپا

قیمت میلگرد

میلگرد اروپایی از منگنز ساخته شده است ، که باعث می شود آنها به راحتی خم شوند. آنها برای استفاده در مناطقی که مستعد شرایط جوی شدید یا اثرات زمین شناسی مانند زلزله ، طوفان یا گردبادها نیستند مناسب نیستند. هزینه این میلگرد کم است.

2. میلگرد فولادی کربن
همانطور که از نام آن پیداست از فلز کربن ساخته شده است و به دلیل رنگ کربن معمولاً به عنوان نوار سیاه شناخته می شود. نقطه ضعف اصلی این میلگرد این است که آن را خوردگی می کند ، که بر روی بتن و سازه اثر منفی می گذارد. نسبت استحکام کششی همراه با مقدار ، میلگرد سیاه را به یکی از بهترین گزینه ها تبدیل می کند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>