من به عنوان یک افسر اطلاعاتی سابق ایالات متحده، پرچم قرمزی را در آخرین کتاب سیا علیه روسیه می بینم – RT روسیه و اتحاد جماهیر شوروی سابق

[ad_1]

آژانس در مورد دوئل با مسکو تجربه طولانی و تا حد زیادی ناموفق دارد

گزارش‌هایی مبنی بر اینکه سیا در حال اجرای برنامه‌های آموزشی برای آماده‌سازی نیروهای اوکراینی برای جنگ‌های غیرمتعارف است، شباهت غیرمعمولی به پروژه دوران جنگ سرد دارد. اگر داستان قاضی باشد، احتمالاً به همین منوال تمام خواهد شد.

بخشی از اتهامات اخیراً در مطبوعات منتشر شده است که گفته می شود منبعی از “پنج مقام سابق اطلاعاتی و امنیت ملی آشنا به این ابتکار عمل” ادعا می کند که آژانس جاسوسی پیشرو ایالات متحده از سال 2015 برای مقامات نظامی و امنیتی منتخب اوکراین آموزش می دهد. بر اساس گمانه زنی ها، هدف این برنامه توسعه مجموعه مهارت های مربوط به جنگ غیر متعارف (UW)، نوعی درگیری است که اغلب شورش نامیده می شود. این گزارش ها می گوید که این آموزش در ایالات متحده انجام می شود و توسط واحد شبه نظامی سیا، بخش عملیات ویژه، تحت نظارت است.

رویکرد غیر استاندارد

وزارت دفاع UW را چنین تعریف می کند «فعالیت‌هایی که برای توانمند ساختن یک جنبش مقاومت یا شورش برای وادار کردن، برهم زدن یا سرنگونی یک نیرو یا دولت اشغالگر از طریق یا با نیروهای زیرزمینی، کمکی یا چریکی در یک منطقه ممنوعه انجام می‌شود.» اصطلاح “نیروهای چریکی” بیشتر به این صورت تعریف می شود «گروهی از پرسنل نامنظم، عمدتاً محلی، در امتداد خطوط نظامی سازماندهی شده‌اند تا عملیات نظامی و شبه‌نظامی را در سرزمین‌های تحت کنترل، متخاصم یا ممنوعه انجام دهند.

بر اساس گزارش های مطبوعاتی، سیا به طور فعال شهروندان اوکراینی را برای مخالفت با اشغال روسیه آموزش می دهد. یکی از قرائت این مطلب این است که واشنگتن در حال ایجاد قابلیتی است که برای متحمل شدن هزینه های بعدی برای هرگونه تهاجم نظامی روسیه و اشغال اوکراین در آینده طراحی شده است، چیزی که روسیه اصرار دارد در حال آماده سازی آن نیست. قرائت دیگر، با توجه به اینکه هم اوکراین و هم ایالات متحده کریمه و دونباس را غیرقانونی می‌دانند، این است که سیا می‌تواند نیروهای اوکراینی را برای انجام یک جنگ چریکی تهاجمی در زمین‌هایی که مستقیماً توسط دولت روسیه کنترل می‌شود آموزش دهد، که در کریمه در سال 2014 یا در سال 2014 صدق کرد. تحت کنترل جدایی طلبان ضد کیف، مانند دونباس. هر دو نسخه باعث نگرانی در مسکو خواهد شد.

از نازی ها تا کمونیست ها

در صورت صحت، فعالیت های گزارش شده سیا اولین اقدام این سازمان برای سازماندهی اوکراینی ها برای مبارزه با اقتدار مسکو نخواهد بود. در پایان جنگ جهانی دوم، سیا با دو گروه مقاومت اوکراین، سازمان ملی گرایان اوکراین (OUN) و ارتش شورشی اوکراین (UPA) که در کنار آلمان نازی علیه هیتلر علیه شوروی جنگیدند، تماس نزدیک برقرار کرد.


نیروهای ویژه آموزش دیده توسط سیا می توانند در صورت تهاجم اوکراینی با روس ها بجنگند - گزارش

در ابتدا، هدف این حمایت تسهیل اقدامات نظامی غیر متعارف جنگنده های OUN-UPA بود. ماموران با کمک سازمان آلمان غربی Gehlen، به نام ژنرال راینهارد گهلن، رئیس اطلاعات نظامی آلمان نازی (لشکر دوازدهم ستاد کل ارتش آلمان – شرق ارتش خارجی یا FHO) شناسایی و استخدام شدند. جبهه شرق در طول جبهه دوم.جنگ جهانی.

گهلن تعدادی شبکه از ماموران را کنترل می کرد که تا پایان جنگ از طرف آلمان نازی به کار خود ادامه می دادند. پس از نبرد، ایالات متحده کنترل لشکر 12 را به دست گرفت و با گلن که هنوز در راس آن بود، شبکه خود را از عوامل تحت کنترل ایالات متحده منتقل کرد. سازمان گهلن کنترل اوکراینی را در اختیار ایالات متحده قرار می دهد که توسط ارتش ایالات متحده در آلمان غربی آموزش دیده و سپس به شرق لهستان / غرب اوکراین فرستاده می شود، جایی که آنها به هماهنگ کردن مقاومت فعال کمک کردند، که تا سال 1955 ادامه داشت.

پس از اینکه شوروی واحد شبه نظامی OUN-UPA را شکست داد، سیا تمرکز خود را از جنگ های غیر متعارف به اقدامات مخفیانه سیاسی تغییر داد و از نشریات مختلفی که برای گسترش تبلیغات ضد شوروی در اوکراین و در سراسر جهان استفاده می شد، حمایت مالی کرد. این تلاش از طریق رمزنگاری AERODYNAMIC CIA شناخته شده بود و تا آستانه فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال 1990 ادامه یافت.

تکرار تاریخ؟

بر اساس گزارش های مطبوعاتی، سیا به دقت پرسنل آموزش دیده توسط UW را بازرسی می کند تا اطمینان حاصل کند که افراد ناسازگار از نظر ایدئولوژیکی، مانند افرادی که با سازمان های نئونازی و عوامل دوگانه بالقوه روسیه مرتبط هستند، در این برنامه گنجانده نشده اند. دو مشکل در این سناریو وجود دارد، همانطور که ارائه شد: اول، بخشی از جامعه محلی که به بهترین وجه برای حفظ مقاومت طولانی مدت پس از اشغال روسیه مناسب است، تجسم مدرن OUN-UPA است.

از یک سو، حمایت سیا از این گروه، پایگاهی از حمایت محلی مستعد خشونت علیه روسیه را برای آن فراهم خواهد کرد. از سوی دیگر، جنبش جانشین OUN-UPA امروز توسط ناسیونالیست های اوکراینی که پذیرفته اند نمادگرایی و ایدئولوژی نئونازی را پذیرفته اند، تسخیر شده است. با این حال، تمایل اخیر وابسته‌های نظامی ایالات متحده که در کیف منصوب شده‌اند برای برقراری ارتباط آزادانه با اعضای ارتش اوکراین که آشکارا نشان‌ها و برچسب‌های نئونازی را بر روی یونیفرم‌های خود تکان می‌دهند، نشان می‌دهد که ارتباط با ایدئولوژی نازی‌ها ممکن است منطق متوقف کننده نباشد. باید باشد.

مشکل بزرگ‌تر هر تولد دوباره مدرن AEODYNAMIC این است که برای داشتن هر گونه شانس موفقیت، باید کاملاً پنهان شود. واقعیت این است که اگر یک آمریکایی معمولی درباره آن در رسانه ها بخواند، دیگر برنامه پنهان نمی ماند.

آیا راز فاش شده است؟

دلیلی وجود ندارد که باور نکنیم سیا در واقع یک مأموریت آموزشی UW برای اوکراینی ها انجام داده است. با این حال، در عین حال، هیچ دلیلی برای شک وجود ندارد که هیاهوی رسانه‌ای در روزهای اخیر نه چندان برای آماده شدن برای بدترین اتفاق، بلکه ایجاد این احساس در مسکو است که چنین عملیات‌هایی واقعاً در تلاش برای تأثیرگذاری آماده می‌شوند. گام های آینده مسکو احتمال یک تهدید هماهنگ از سوی UW به دلیل تهاجم نظامی روسیه به اوکراین ارزش بازدارندگی دارد. به طور مشابه، هرگونه پاسخ روسیه، چه از نظر سیاسی و چه نظامی، به تهدید احتمالی UW، منابعی را که روسیه می‌تواند برای حمایت از هرگونه تهاجم احتمالی مستقر کند، کاهش می‌دهد.


دوران قهرمانی در اروپا به پایان رسیده است: دیگر

با این حال، این واقعیت که از آن زمان به مطبوعات درز کرده است “پنج مقام سابق اطلاعاتی و امنیت ملی آشنا به این طرح” بیشتر نشان دهنده انتشار کنترل شده اطلاعات است تا شکست گسترده امنیت عملیاتی. عملیات‌های شبه‌نظامی مخفی یکی از طبقه‌بندی‌شده‌ترین و تقسیم‌بندی‌شده‌ترین فعالیت‌هایی است که سیا انجام می‌دهد. دانش چنین برنامه هایی بسیار سخت است و فقط به آن دسته از کارمندانی واگذار می شود که نیاز به دانستن دارند. همین کارکنان معمولاً از همان جامعه ای هستند که عملیات را انجام می دهند، و به همین دلیل نسبت به نیاز به رازداری بسیار حساس هستند – به ویژه در مواردی که ممکن است در صورت افشای تصادفی جان کارآموزان در خطر باشد.

این واقعیت که پنج مقام سابق که چنین اطلاعاتی به آنها سپرده شده است، به طور همزمان تصمیم گرفته اند که حتی به صورت ناشناس در معرض دید عموم قرار گیرند، باید برای هرکسی که عملی بودن اطلاعات به اشتراک گذاشته شده را ارزیابی می کند، پرچم قرمز ارسال کند. در حالی که انجام چنین آموزش‌هایی فراتر از ظرفیت سیا نیست، اما انجام چنین پیشنهادهای آموزشی تنها با هدف اجرای برنامه برای روس‌ها به عنوان یک عامل بازدارنده، فراتر از ظرفیت سیا نیست. این نوع عملیات روانی بیشتر در راستای اقدامات مخفیانه سیاسی است که سیا از آن آگاه است.

علاوه بر این، با توجه به تجربه ضعیف سیا در دهه‌های اخیر در مورد افزایش عملیات‌های مخفی که روسیه را هدف قرار می‌دهد، همه شانس‌هایی وجود دارد که سرویس‌های امنیتی روسیه نه تنها عملیات را از ابتدا نظارت کنند، بلکه به طور مستقیم یا غیرمستقیم به رهبری آن کمک کنند. با استفاده از منابع اطلاعاتی قابل توجه خود. صرف نظر از اهداف و مقاصد او، تلاش‌های سیا برای احیای AERODYNAMIC از همان ابتدا محکوم به شکست به نظر می‌رسد و احتمالاً به سلف خود در جنگ سرد در سطل زباله خواهد پیوست.

اظهارات، دیدگاه ها و نظرات بیان شده در این ستون فقط مربوط به نویسنده است و لزوماً بیانگر نظرات RT نیست.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir