قانون برنامه پنجم توسعه/فصل چهارم-اقتصادی – ویکینبشته

استخدام فروشندههای حرفهای پس از مصاحبه و گزینش آنان و تشکیل یک تیم فروش قوی. اگر مهارت های ذکر شده در بالا را دارید و در حال تلاش برای بهبود و ارتقای آنها هستید، می توان گفت شما در حال تبدیل شدن به یک مشاور بازاریابی حرفه ای و تخصصی هستید. در نهایت بهترین مشاور بازاریابی کسی است که نسبت به کار خود و مسئولیتی که در اختیار دارد متعهد باشد و صداقت را در ارتباط با افرادی که به مشاوره نیار دارند به کار گیرد و دلسوزانه به آنها برای رونق کسب و کارشان مشاوره دهد. در واقع حضور یک مشاور توانا در هر کدام از این بخشهایی که اشاره شد، میتواند باعث شناسایی نقاط تاریک شده و با تبدیل آنها به نقاط روشن، در بهبود بهرهوری، نقش مشاور بازاریابی در مشهد چشمگیری داشته باشد. مسلماً برای موفقیت در هر کسب و کار باید برای فروش هرچه بیشتر محصولات و یا خدمات تلاش کرد و آشنایی با روشها و استراتژیهای جدید بازاریابی تنها راه حل این مساله خواهد بود. بکارگیری و استخدام مشاور کسب و کار چه مزایایی بهمراه دارد؟

یک مشاور کسب و کار چه نقشی ایفا میکند؟ او فردی است که در رابطه با حوزههای مختلف یک کسب و کار و مشکلات احتمالی آن علم و آگاهی کافی و لازم را دارد، اگر فردی صاحب کسب و کار کوچک و یا بزرگ باشد، با مشکلات ریز و درشتی روبرو خواهد شد. پسر جواب می دهد اول یک قلاب ماهیگیری کوچک فروختم، بعد یک قلاب ماهیگیری بزرگ، بعد یک چوب ماهی گیری گرافیت به همراه یک چرخ ماهی گیری ۴ بلبرینگه. شاید هم با خود فکر کنید هزینه مشاوره بازاریابی و فروش را از کجا تامین کنم یا آنکه با خود بگویید سایز کسبوکار من آنقدر کوچک است که اساسا نیازی به مشاور ندارد! یک عامل مهم هنگام انتخاب مشاور دیجیتال مارکتینگ، مبلغ حق مشاوره و یا هزینه مشاوره دیجیتال مارکتینگ و توافق قیمت آن است. مشورت و استفاده از نظرات یک مشاور بازاریابی با چندین سال تجربه، معمولا هزینه و تعرفه بیشتری نسبت به مشاورین کم تجربه تر دارد.

بعضی گمان میکنند استفاده از مشاور کسب و کار، تنها برای راهاندازی کسب و کار و شروع آن ضروری است، در حالی که اینطور نیست. برخی از صاحبان سرمایه به دنبال ایجاد کسب و کاری نو با درآمدزایی بالا هستند. در حال حاضر و با توجه به پیشرفت تکنولوژی، شرایط امروز کسب و کار بسیار خطرناک و دارای ریسک بالا است. حالا فرض کنید بعنوان مثال در زمینه کسب و کار، برای افرادی که میخواهند تازه کاری را شروع کنند یا از شرایط فعلی راضی نیستند و میخواهند تغییرات اساسی را اعمال کنند، فرصتی برای آزمون و خطا میتوان متصور بود؟ چرا که شرایط زندگی در عصر حاضر به تخصص و مهارت در همهی زمینههای زندگی نیاز است. استخدام مشاوره بازاریابی در اصفهان، مهارت و تخصص خاصی را که یک شرکت فاقد آن است، به دست میآورد. مشاور تبلیغات دیجیتال بودن، یعنی مهارت استفاده از قدرت اینترنت و دنیای دیجیتال به عنوان ابزاری برای بازاریابی بهینه یک برند یا کسبوکار. مشاور کسب و کار باید در طول حیات کاری یک سازمان در کنار کارفرما باشد تا بتواند بحرانهای پیش روی شرکت را به موقع، حل و فصل کند و یا از به وجود آمدن بحرانها جلوگیری نماید. این نکته را از آن جهت اشاره کردیم که بدانید قرار نیست یک فرد که تحت عنوان مشاور کسب و کار برای یک سیستم استخدام میشود، قرار است تمام مهارتهای ممکن را دارا باشد، بلکه کارفرما باید با توجه به نیاز خود و سیستم تحت مدیریتش، یک مشاور کسب و کار مرتبط را بکار بگیرد.

استفاده از راهنمایی و اطلاعات فرد حرفهای، که از خارج به کسب و کار شما نظاره میکند، به طور حتم موفقیت بیشتری را برای شما به ارمغان خواهد آورد. همچنین ممکن است شخصی یک کارآفرین باشد و بخواهد اقدام به ایجاد یک کسب و کار جدید کند، یک مشاور کسب و کار آگاه میتواند چراغ راه او باشد و این فرد کارآفرین میتواند با خیال راحت اقدام به سرمایهگذاری کند. تلاش کردن برای موفقیت شخصی و لذت رسیدن به مراتب بالاتر. یک مشاور دقیق و متعهد، کسب و کارها را تجزیه و تحلیل کرده و با ارائه راهکار، شرکتها را در رسیدن به اهدافشان یاری میکند. اگر برای کسب و کار خود به مشاور بازاریابی حرفه ای نیازمند هستید، تفکر خلاق، تجزیه و تحلیل علمی، نتیجه گرایی، توجه به رفتار مصرف کننده و شناخت مخاطب را در اولویت های خود قرار دهید، فردی که مایل به همکاری برای رسیدن به اهداف تجاری و بازاریابی کسب و کار شما باشد.

ایندکسر