بخاری هیزمی چیست

بخاری هیزمی یک سیستم گرمایشی است که با سوخت طبیعی کار می کند: چوب. بخاری هیزمی راه حل حرارتی زیبایی شناختی، ا

توسط HALOHEKAYATHA در 13 آبان 1400

بخاری هیزمی یک سیستم گرمایشی است که با سوخت طبیعی کار می کند: چوب.

بخاری هیزمی راه حل حرارتی زیبایی شناختی، اقتصادی و زیست محیطی است. زیرا چوب ارزان ترین منبع انرژی است، نیمی از برق.

 

چوب به عنوان یک انرژی پاک، یک انرژی تجدیدپذیر، زیست محیطی است، زیرا هیچ CO2 تولید نمی کند، بنابراین گاز گلخانه ای آلاینده ندارد. شما می توانید از 30٪ اعتبار مالیاتی بهره مند شوید (شرایط موجود در impôt.gouv.fr را ببینید).

 

انواع مختلفی از اجاق های چوبی وجود دارد که بسته به عملکرد، شکل و پوشش آنها می توانید انتخاب کنید. بخاری هیزمی باعث صرفه جویی در فضای داخلی شما می شود، نصب آن آسان است و در صورت جابجایی قابل جابجایی است.

 

اجاق چوبی با هر نوع سبک داخلی، از سنتی تا امروزی، با انواع چیدمان های ممکن (جلو، گوشه، دید سه گانه و حتی معلق...) سازگار است. این دستگاه چوب سوز با حجم های کوچک مانند سطوح گرمایشی بزرگ، گرمایش اضافی یا گرمایش اصلی سازگار است.

 

بخاری های هیزمی انواع مختلفی دارند:

- اجاق‌های فولادی و چدنی

- اجاق‌های انبوه چدنی / نسوز

- اجاق‌های دوگانه سوز

 

عملکرد اجاق چوبی ساده است، چوبی که در محفظه احتراق قرار می گیرد، هوای سرد را گرم می کند و یا از طریق همرفت (هوا در اتاق گردش می کند و به طور غیرمستقیم گرمای بدن ما را حفظ می کند - گردش هوای طبیعی) یا توسط تشعشع (گرم) منتشر می شود. هوا مستقیماً مانند اشعه خورشید به بدن ما می رسد).

 

گفته می شود که اجاق های چوبی به دلیل بازیابی گازی که هنگام سوزاندن کنده ها برای استفاده به عنوان سوخت خارج می شود، دوگانه سوز هستند.

 

چگونه قدرت اجاق چوبی را تعریف کنیم؟

برای تعیین قدرت ایده آل اجاق چوبی خود در رابطه با سطح گرمایش و حجم آن، بهتر است با یک متخصص تماس بگیرید.

 

در هنگام استفاده، بهتر است یک اجاق گاز کوچک انتخاب کنید و آن را با سرعت کامل روشن کنید تا اینکه اجاق گازی را انتخاب کنید که خیلی قوی است و خیلی کند عمل می کند (در دور آرام) که منجر به مصرف بیش از حد چوب و مسدود نشدن اجاق هیزمی می شود. بازگشت خوبی نیست.

راندمان اجاق چوبی مقدار گرمای برگشتی به اتاق نسبت به کل مقداری است که چوب می تواند فراهم کند.

 

 

مزایا و معایب اجاق گاز چیست؟

مانند همه راه حل های گرمایش، اجاق چوبی مزایا و معایبی دارد.

 

 

 

مزایای اجاق چوبی:

چوب ارزان ترین سوخت است

چوب یک  منبع انرژی تجدید پذیر است  که از استفاده از سوخت های فسیلی اجتناب می کند

چوب به لطف فتوسنتز CO2 بیشتری را در هوا جذب می کند تا اینکه در طی احتراق آزاد می شود، که باعث می شود انرژی پاکیزه شود.

وسایل چوب سوز مستقل تحت شرایط خاصی واجد شرایط دریافت حق بیمه انرژی و اعتبار مالیاتی برای انتقال انرژی (CITE) هستند.

اجاق چوب  اخیر در حال انجام، با عملکرد 40 تا 80٪

اجاق چوبی این امکان را فراهم می کند که از مزایای آتش هیزمی بهره مند شوید و در عین حال از عملکردی بسیار بالاتر از شومینه بهره مند شوید.

 

معایب اجاق چوبی  :

نگهداری چوب نیاز به فضای زیادی در مکانی خشک و دارای تهویه دارد

شما باید در حین احتراق حضور داشته باشید و مرتباً اجاق چوبی را دوباره بارگیری کنید، به جز اجاق های دسته جمعی با اینرسی بالا.

گرمای اجاق گاز همیشه همگن نیست

اجاق هیزمی همیشه برای گرم کردن کل خانه کافی نیست و اغلب یک راه حل اضافی باقی می ماند که به شما امکان می دهد از لذت آتش لذت ببرید و در عین حال در گرمایش مرکزی آن صرفه جویی کنید.

تفاوت بین اجاق گاز چوبی و اجاق گاز پلت چیست؟

پلت اجاق گاز چوبی ، یا پلت، عمل توسط تهویه. گرمای ثابتی را فراهم می کند و می تواند فضاهای بزرگتر را نسبت به اجاق چوبی گرم کند. انرژی آن از برق تامین می شود، بنابراین می توان آن را برای بهینه سازی مصرف انرژی برنامه ریزی کرد. کارایی آن کمی بیشتر از اجاق گاز است اما به دلیل پیچیدگی بیشتر، قیمت خرید آن نیز کمی بالاتر است.

 

 

 

یک  اجاق چوبی  گرمای خود را با تشعشع پخش می کند. بنابراین این گرما همگن نیست. مانند خورشید، آنچه را که در دسترس است گرم می کند، اما دورترین مکان ها سردتر می مانند و اختلاف دما احساس می شود. اغلب به عنوان گرمایش وقت شناس استفاده می شود و اجازه می دهد تا از لذت آتش چوب لذت ببرید. ذخیره سازی سیاهههای مربوط به فضای بیشتری نسبت به ذخیره سازی گلوله ها نیاز دارد. چوب به شکل کنده‌ها نسبت به گلوله‌ها ارزان‌تر است، این دو سوخت ارزان‌ترین سوخت‌های موجود در بازار هستند.

آخرین مطالب