بازی سیا با ریسک بالا در اوکراین – RT روسیه و اتحاد جماهیر شوروی سابق

[ad_1]

از جانب ملاقات با کریل آمارمورخ آلمانی در دانشگاه کخ استانبول که در مورد روسیه، اوکراین و اروپای شرقی، تاریخ جنگ جهانی دوم، جنگ سرد فرهنگی و سیاست حافظه کار می کند. توییت کرد @tarikcyrilamar.

با توجه به ترس از درگیری بین روسیه و اوکراین، گمانه زنی ها در مورد اینکه چگونه مخالفت ها می توانند به یک نبرد کامل تبدیل شوند پایانی ندارد. برخی از تئوری ها و طرح های فرضی با شواهد همراه هستند، برخی دیگر نه – اما به شیوه خود همه آنها جذاب هستند.

جای تعجب نیست، اما فاش کننده، گزارش هایی وجود دارد که سیا نیروهای ویژه ای را در اوکراین آموزش داده است تا از این کشور در برابر تهاجم احتمالی دفاع کنند. به احتمال زیاد، این طرح شامل مبارزان راست افراطی خواهد بود. از طریق افشای به موقع و اظهارات ناشناس “آشنایان” و افسران بازنشسته آمریکایی، این کارآموزان اکنون خود را به عنوان ستون فقرات بالقوه مقاومت به سبک چریکی معرفی می کنند.

هدف از ترویج این واقعیت اکنون مشخص است: برای جلوگیری از حمله گسترده روسیه به اوکراین، که به گفته واشنگتن قریب الوقوع است، مسکو برنامه ریزی را رد می کند، اما هیچ یک از آنها را رد نمی کند، و کیف واقعا نمی تواند تصمیم بگیرد: اگر شما روسیه، بخش های قابل توجهی از خاک اوکراین را اشغال کنید، طبق پیام آمریکایی، ما این را برای شما به باتلاق خونین تبدیل خواهیم کرد. اساساً همان کاری است که زبیگنیو برژینسکی مشاور امنیت ملی فقید ایالات متحده همیشه به انجام آن در – و برای – افغانستان در طول مداخله شوروی در دهه 1980 در آنجا افتخار می کرد.

برنامه آموزشی با اوباما آغاز شد و در زمان ترامپ (میخ دیگری بر تابوت ادعاها مبنی بر اینکه او عامل روسیه است) و سپس بایدن گسترش یافت. او در دنیایی مبهم از اصطلاحات مبهم و انکار نه چندان قابل قبول زندگی می کند. به نوعی همه چیز بیش از حد تدافعی است، اما باز هم، در واقع، البته، اینطور نیست – و در واقع هیچ کس نباید داستان جلد را بخرد، زیرا در این صورت ارزش بازدارندگی کمی خواهد داشت. که در “مهارت های تاکتیکی” البته در چنین برنامه هایی حداقل به همان اندازه برای حمله و خرابکاری مفید است “فقط” جمع آوری و حفاظت اطلاعات

مهم نیست که وجود دارد این شانس خوبی است که سیا در حال آموزش نازی های واقعی و واقعی است.» همانطور که ژاکوبین کاملاً واقع بینانه بیان کرد: اگر نظری از بدخواهی و نحوه عملکرد راست افراطی اوکراین دارید، می دانید که این دقیقاً همان فرصتی است که کادرهای آن آرزو می کنند. و اگر در مورد آنچه سیا انجام می دهد واقع بینانه باقی مانده اید، پس می دانید که برای آموزش افراد متعصب اهمیتی ندارد. هرگز، از آمریکای لاتین از طریق افغانستان تا سوریه و اوکراین. در واقع، اگر هیچ چیز دیگری نباشد، آژانس تعصب زیادی نسبت به آنها دارد.


اوکراین موشک های ضد تانک انگلیسی دریافت کرد (فیلم)

علاوه بر این، پیش از این نیز اطلاعات موثقی در مورد این پدیده داشتیم. در واقع، حتی بزرگتر است. سپتامبر گذشته، یک گزارش دقیق و به خوبی مطالعه شده در مورد برنامه تحقیقاتی لیبرالیسم مؤسسه مطالعات اروپایی، روسیه و اوراسیا دانشگاه جورج واشنگتن نشان داد که اعضای سازمان های راست افراطی اوکراین مانند سنتوریا و گردان آزوف به طور سیستماتیک نفوذ کرده و آموزش های زیادی دریافت کرده اند. کشورهای غربی، از جمله در نهادهای نخبه مانند سندهرست بریتانیا و Offizierschule des Heeres آلمان.

به عبارت دیگر، راست افراطی اوکراین عمداً از اهرمی استفاده می‌کند که از آموزش‌های غربی، روابط و تأیید عملی یا حداقل تساهل خیرخواهانه بهره می‌برد تا نفوذ قابل توجه خود را در سیاست و نیروهای مسلح کشور افزایش دهد. در همین حال، افراط‌گرایان راست‌گرای آمریکایی علاقه فزاینده‌ای به اوکراین نشان می‌دهند.

نتیجه بالقوه قابل پیش‌بینی است: اگر یک استراتژی کوته‌بینانه برای تبدیل مبارزان ملی‌گرا و راست افراطی به کانون مقاومت نظام‌مند چریکی اجرا شود، اثرات درازمدت ویرانگر خواهد بود و می‌تواند شامل واکنش‌های بد در خود جامعه ایالات متحده باشد. هیچ یک از این اطلاعات، که شایان تاکید است، از رسانه های روسیه نمی آید. همه چیز از غرب می آید. هیچکدام از اینها هذلولی نیست، “جنگ اطلاعاتی” یا هر برچسب تنبلی که معمولاً برای رد اخبار بد در مورد غرب و اوکراین استفاده می شود. اگر می خواهید این خطرات را نادیده بگیرید، ادامه دهید. اما در این صورت، فقط تعصب و بی اطلاعی خود را از سرما داشته باشید، لطفا. و وقتی همه چیز دوباره در میدان نبرد نیابتی درگیری غرب و روسیه خراب شد، تعجب نکنید.

در مقابل این پس زمینه، مقاله اخیر در بریتانیا تایمز نیز شروع به معنا می کند. با وجود اشارات مبهم از نقض شناخته شده حقوق بشر توسط گروه های راست افراطی اوکراینی، ایده اصلی این است که جنگجویان آنها نقش ملی در دفاع از کشور در برابر جدایی طلبان یا روسیه دارند. در واقع، پس از اینکه رئیس جمهور اوکراین بالاترین افتخارات نظامی را به آنها اعطا کرد، چگونه جرأت می کنیم در این مورد شک کنیم؟

در آینده بیش از این انتظار داشته باشید: رسانه های ما اکنون نه تنها واقعیت راست افراطی اوکراین را نادیده می گیرند یا کم اهمیت جلوه می دهند – مثل همیشه، هر گونه بحث در مورد آن را رد می کنند. “اطلاعات غلط روسیه” – اما کاری کن که یاد بگیریم او را دوست داشته باشیم در حالی که او چنین است “ما” راست افراطی، مبارزه کنید “ما” طرف از “جنگ سرد جدید” یا داغ، حسب مورد.

هیچ کدام از اینها تعجب آور نیست. در واقع، برای استفاده از کلیشه ای که اغلب در مورد روسیه به کار می رود، همه اینها از کتاب کلاسیک جنگ سرد غرب، به ویژه ایالات متحده است: منطق بی رحمانه “دشمن دشمن من دوست من است” و به همان اندازه تمایل بی امان به برای نجات دهکده را ویران کنید.
زیرا، البته، حفظ ارتش منظم، در اوکراین یا جاهای دیگر، یک چیز است. حمایت از شورش به سبک چریکی کاملاً متفاوت است: به ناچار عواقب بدی برای غیرنظامیان در اوکراین خواهد داشت. روسیه حملات چریکی را به عنوان ترور توصیف می کند – همانطور که هر کشوری از جمله، البته، ایالات متحده و، به عنوان مثال، اسرائیل به طور معمول اکنون انجام می دهد – و به طور دسته جمعی پاسخ خواهد داد. مطمئن باشید در غرب بدبین هایی وجود دارند که از گزارش های دریافتی استقبال می کنند جنایات روسیه مانند اطلاعات و مهمات نظامی. تصویر خیلی واقعی برای شما؟ خیلی زشت؟ به پیام رسان شلیک نکنید.

سازماندهی مقاومت چریکی همچنین ظرفیت تجزیه اوکراین را دارد. زیرا هر چه به شما بگویند، واقعاً تفاوت های منطقه ای مهمی در کشور وجود دارد. در حالی که بسیاری از اوکراینی‌ها به طور کلی می‌توانند از مقاومت در برابر تهاجم حمایت کنند، فراخوان برای شرکت در یک جنگ چریکی علیه اشغال می‌تواند آنها را بسیار بیشتر از هم جدا کند.

و سپس؟ یک جنگ چریکی توسط اوکراینی‌های غربی در شرق اوکراین اشغال شده، با جمعیت محلی که بین نیروهای اشغالگر خشمگین و چریک‌های ملی که با سلاح گرم برای وفاداری فشار می‌آورند گیر کرده‌اند؟ اگر فکر می کنید این یک سناریوی عجیب است، پس نمی دانید که شورش ها به طور کلی چگونه کار می کنند. همچنین حتما فراموش کرده اید که حتی در غرب اوکراین، شورشیان ضد شوروی سال های پس از جنگ جهانی دوم حداقل به اندازه شوروی هموطنان اوکراینی خود را کشتند. حدس بزن چرا.

به طور خلاصه، حدس و گمان آشکار یا دعوت به جنگ چریکی نشانه حمایت نیست. ساده لوح نباشید: این نشانه آن است که واشنگتن آماده است اوکراین را به جهنم روی زمین تبدیل کند اگر بتواند روسیه را شرمنده کند. اگر دوست دارید ببینید اوکراینی‌ها تبدیل به پیاده شده‌اند و به سردی برای این نوع ژئوپلیتیک قربانی می‌شوند، فقط صادق باشید و آن را به عنوان یک عمل دوستی نفروشید.

اظهارات، دیدگاه ها و نظرات بیان شده در این ستون فقط مربوط به نویسنده است و لزوماً بیانگر نظرات RT نیست.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesPragmatic slotlarıNovagrahipercasino bedava bonusPapaz Büyüsü