انواع آشپزخانه

انواع آشپزخانه فروشگاه آنلاین گناوه ، چگونه انتخاب کنیم؟ هواکش آشپزخانه برای تمیز کردن هوا از بخار ، بو ، دود

توسط HALOHEKAYATHA در 2 اردیبهشت 1400

انواع آشپزخانه فروشگاه آنلاین گناوه ، چگونه انتخاب کنیم؟

هواکش آشپزخانه برای تمیز کردن هوا از بخار ، بو ، دود و سایر آلودگی های تولید شده در هنگام پخت و پز طراحی شده است. این دستگاه راحتی را فراهم می کند ، از مبلمان و پس از اتمام آشپزخانه محافظت می کند.

انواع آشپزخانه

هودهای با کیفیت همراه با تحویل

این روش با در نظر گرفتن ویژگی های طراحی و اصل کار انتخاب فروشگاه آنلاین گناوه می شود.

آشپزخانه در گردش

این مدل برای اتصال به یک مجرای تهویه در نظر گرفته نشده است. هوا از طریق فیلترهای متغیر تمیز می شود:

    جاذب روغن - ذرات چربی را ضبط می کند.

    ذغال - بوی نامطبوع و دود را از بین می برد.

فیلترها باید کثیف شوند. به طور متوسط ​​، فاصله بین تغییرات 4-6 ماه است.

آشپزخانه مستقیم

این دستگاه در جایی که هوای آلوده خارج شده و هوای تازه وارد آشپزخانه می شود به مجرای تهویه متصل می شود. اتاق همیشه تمیز و تمیز است. این مدل مجهز به فیلتر روغن متغیر است. این ذرات روغن را به دام می اندازد ، از موتور ، محفظه و مجرای هوا محافظت می کند که بوی نامطبوع را از بین می برد. فیلتر شسته شده و در صورت لزوم با فیلتر جدید قابل تعویض است.

کدام آشپزخانه را انتخاب کنید؟

مدل در گردش کمتر کارآمد است. ارزان تر است ، اما شما باید فیلترهای جایگزین را به طور منظم خریداری کنید. اگر مبلغ زیادی برای خرید ندارید و آماده اید در آینده برای خرید کالاهای مصرفی هزینه کنید ، این یک تصمیم منطقی است.

مایع هواگیر - انتخاب خوبی برای یک آشپزخانه کوچک است یا اگر امکان اتصال دستگاه به مجرای تهویه وجود ندارد. به عنوان مثال ، هنگامی که اجاق گاز در جزیره ای میز در وسط اتاق نصب شده است ، این گزینه مهم است ، به ویژه اگر نمی خواهید کارایی دستگاه را کاهش دهید و با یک ورودی طولانی هوا فضای داخلی را خراب کنید.

اگر آشپزخانه بزرگ است یا به اتاق نشیمن متصل است و اجاق گاز در مجرای تهویه قرار دارد ، بهتر است یک ماسک بخار جریان مستقیم انتخاب کنید. در آینده ، هنگام استفاده از کالاهای در گردش ، هزینه های نگهداری کمتر خواهد بود ، بنابراین توصیه می شود هنگام خرید بیشتر هزینه کنید.

قدرت آشپزخانه

فروش هود با تحویل

نشانگر به تعداد موتور بستگی دارد (تعداد موتور می تواند 1 یا 2 باشد) و از 100 تا 500 وات متغیر است. یک آمپیراسیون 100-250 W برای 1-2 نفر که به ندرت از اجاق گاز استفاده می کنند کافی است. این دستگاه ضمن صرفه جویی در مصرف برق کارایی کمی دارد.

یک خانواده پر جمعیت که اغلب و به مقدار زیاد آشپزی می کنند به دستگاه 250-500 وات نیاز دارند. این مدل با بهره وری بالا مشخص می شود و بنابراین برق بیشتری مصرف می کند.

میزان صدا

فرآیند پخت و پز باید لذت بخش باشد ، که در صورت سر و صدا بودن بیش از حد هوا ، امکان پذیر نیست. برای طبخ در سکوت ، میزان صدای دستگاه باید بین 35-45 دسی بل باشد. البته چنین مدل هایی گران ترند. سطح صدای دستگاه های ارزان قیمت 50 دسی بل یا بیشتر است. آنها صدایی بسیار بلند و گاهی تحریک کننده ایجاد می کنند.

حجم آشپزخانه: چگونه برای آشپزخانه انتخاب کنیم

هودهای با کیفیت عملکردی

عرض بدنه دستگاه باید همان اجاق گاز باشد یا کمی بزرگتر ، اما کمتر نباشد. با توجه به ابعاد استاندارد صفحه پخت و پز ، محبوب ترین اندازه ها 50 ، 60 ، 90 و 120 سانتی متر است.

عمق می تواند از 30 سانتی متر تا 50 سانتی متر متغیر باشد. بخور را انتخاب کنید تا پوشش بیش از سطح اجاق گاز بیرون بیاید ، در غیر این صورت هنگام کار در آشپزخانه باعث ناراحتی شما می شود

اگر مدل شومینه مانند خریداری کرده اید ، ارتفاع آن را در نظر بگیرید. ارتفاع می تواند از 1 متر تا 5 متر باشد. دستگاه باید به گونه ای انتخاب شود که چتر حداقل 65 سانتی متر از اجاق فاصله داشته باشد.

چگونه می توان عملکرد بهینه مایع هوا را در نظر گرفت؟

فروش هود با طرح شیک

این پارامتر میزان هوای تخلیه شده دستگاه را به مجرای تهویه یا فیلترها در واحد زمان تعیین می کند.

بهره وری تجهیزات می تواند از 150 متر مکعب تا 2500 متر مکعب باشد. طبق گفته SniP ، هواگیر باید 12 متر مکعب هوا در ساعت پردازش کند. برای محاسبه توان مورد نیاز از فرمول زیر استفاده می شود:

Q = S × H × 12 × k.

معنی:

    Q - قدرت ؛

    S - منطقه آشپزخانه ؛

    H - ارتفاع سقف ؛

    12 - هنجار مبادله هوا ؛

    k - ضریب (1.5 - 1.7 برای کوره های الکتریکی ، 2 - برای کوره های گاز).

 

به عنوان ذخیره انرژی ، لازم است 20-30 ((10 for برای هر متر و جریان هوا و همچنین برای موارد اضطراری: آتش ، دود و غیره 10 add) اضافه کنید.

به عنوان مثال ، ظرفیت آشپزخانه مورد نیاز برای اجاق گاز 15 متر مربع و برای آشپزخانه ای با ارتفاع 2.5 متر 1200 متر مکعب بر ثانیه است.

نوع مدیریت

پسوندهای با کیفیت عالی همراه با تحویل

کنترل می تواند مکانیکی یا الکترونیکی باشد. گزینه 1 وجود دکمه ها یا سوئیچ ها را فراهم می کند. استفاده از این دستگاه ها آسان است اما عناصر بیرون زده به سرعت کثیف شده و تمیز کردن آنها کمی دشوار است

مدل الکترونیکی مجهز به صفحه لمسی است و با کنترل از راه دور قابل کنترل است. به نظر می رسد این نوع مایع های مدرن مدرن تر و از نظر زیبایی به نظر می رسند. تمیز نگه داشتن سطح صاف صفحه نمایش آسان تر است.

 

ویژگی های نصب

روش بستن بستگی به طراحی هواگیر دارد. مدل های زیر را می توان تشخیص داد:

    حلق آویز - به پایین یک کابینت دیواری یا قفسه متصل شده است ، شبیه یک مستطیل فشرده تخت ؛

    نصب شده - در محفظه مجموعه آشپزخانه نصب می شود ، فضای کمتری صرفه جویی می شود.

    شومینه (به شکل گنبد) - به دلیل عناصر مختلف بر روی دیوار آویزان شده است.

    جزیره - از سقف بالای اجاق گاز نصب شده در جزیره آشپزخانه آویزان است.

    گوشه - نصب شده در گوشه آشپزخانه ؛

    تلسکوپی - تلسکوپی - متصل به کابینت اصلی ؛

    کشیده شده - نصب شده بر روی آشپزخانه ، باعث صرفه جویی در فضا می شود و طراحی کلی اتاق را نقض نمی کند.

    نصب شده روی صفحه پخت و پز - جدیدترین تولید است.

قبل از نصب ، ابعاد باید بررسی شود و سطح آن مشخص شود تا دستگاه مستقیم فروشگاه آنلاین گناوه آویزان شود. به یاد داشته باشید که فاصله چتر تا اجاق برقی باید حداقل 65 سانتی متر و فاصله از اجاق گاز تا 75 سانتی متر یا بیشتر باشد.

هنگام نصب مدل گردش مجدد ، سوراخ تهویه را برای محافظت از تهویه طبیعی نبندید. برای اتصال لوله جریان مستقیم به کانال تخلیه به جای لوله راه راه الاستیک ، از یک خط هوای سفت و سخت فلزی یا پلاستیکی استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که در نزدیکی اجاق گاز پریز برق وجود دارد. اگر هیچ یک از آنها در دسترس نیست و آوردن سیم برق امکان پذیر نیست ، یک سیم برق معمولی بگیرید.

ویژگی های اضافی

بیشتر هواخواهان مجهز به لامپ برای روشن کردن صفحه پخت و پز هستند. می توانید مدلی را انتخاب کنید که توانایی تنظیم سطح نور و استفاده از نور جهت دار را داشته باشد. لامپهای LED یا هالوژن مبتنی بر E14 بر روی مایع های هواگیر نصب می شوند. LED ها از نظر مصرف انرژی ، با دوام هستند ، گرم نمی شوند و نیازی به استفاده خاص ندارند. پوسته های هالوژن ایمن و قابل اطمینان هستند.

سرعت پردازش هوا متفاوت است. aspirator می تواند از 1 تا 10 حالت کار داشته باشد. 3-4 سرعت برای استفاده داخلی کافی است. برای یک آشپزخانه حرفه ای بهتر است یک مدل با تعداد زیادی حالت انتخاب کنید. سرعت عملیاتی مطلوب توسط آلودگی هوا تعیین می شود.

سایر ویژگی های اضافی آشپزخانه:

    همگام سازی با خلبان - به شرطی که هر دو دستگاه از یک سازنده باشند.

    تایمر روشن / خاموش

    حرکت باقیمانده

    شروع متناوب ؛

    سیستم تعلیق محافظ

    هشدار تمیز کردن تغییر / فیلتر؛

    تلویزیون

برخی از دستگاه ها از یک حالت فشرده پشتیبانی می کنند که در آن هواگیر برای مدت زمان کوتاهی هوا را با حداکثر توان پردازش می کند. این عملکرد به ویژه هنگام سوزاندن غذا یا پختن ظروف با بوی خاص خاص بسیار مهم است.

طرح آشپزخانه

با وجود هدف عملکردی دستگاه ، نباید از ظاهر آن غافل شد. طراحی باید جذاب و متناسب با فضای داخلی باشد. با توجه به تنوع زیاد ، هرکسی مدلی را که دوست دارد پیدا خواهد کرد.

 

سبک

یک هواکش سبک یکپارچهسازی با سیستمعامل یا کلاسیک کاملاً در فضای داخلی یکپارچهسازی با سیستمعامل یا کشور مناسب است. بدنه دستگاه را می توان با کنده کاری ، ساییدگی ، درج برنز و نقره آنتیک تزئین کرد. از آنجا که فضای داخلی سنتی محبوب است ، تولید کنندگان لوازم آشپزخانه طرح های کلاسیک زیادی را ارائه می دهند.

در سبک های اسکاندیناوی و لافت ، آشپزخانه مدرن ، مدرن ، مینیمالیسم ، عجیب و غریب بودن ، دماسنج ، که دکور برجسته ای ندارد ، می تواند با یک دستگاه لاکونیک و اصلی ترکیب شود. روند مد:

    اشکال دقیق مستقیم و کمی گرد.

    یکنواختی ، ترکیبی از رنگ های مختلف ، چاپ ؛

    سطح مات ، سطح براق و کرومی

نکته اصلی این است که طراحی عملکرد را نقض نمی کند. به عنوان مثال ، aspirator پست الکترونیکی محبوب دارای طراحی زیبا ، جمع و جور ، ساختار راحت است ، اما این مدل در مقایسه با مدل های دارای چتر نصب شده موازی با صفحه پخت و پز ، کارایی کمتری دارد. همچنین ، همیشه انتخاب گزینه استوانه ای مفید نیست. اگرچه این دستگاه بسیار جذاب به نظر می رسد اما قطر آن برای اجاق گاز 4 راحتی بسیار کوچک است. این دستگاه برای دو اجاق گاز راحتی مناسب است.

اگر نمی خواهید وضعیت عمومی آشپزخانه را به هم بزنید ، یک هواکش داخلی را که در پشت نمای مبلمان آشپزخانه پنهان شده انتخاب کنید ، بنابراین طراحی نقش زیادی ندارد. در مدل آویزان نیز وضعیت به همین منوال است: مسطح و تقریباً نامرئی است.

رنگ

مدلی را انتخاب کنید که برای نما یا کار مناسب باشد تا هواگیر خیلی جلب توجه نکند. به طور کلی ، این دستگاه ها رنگ روشن هستند. محبوب ترین ها سفید ، بژ ، فلز هستند. دستگاه ها لاکونیک به نظر می رسند ، اما نگهداری آنها دشوارتر است.

اگر از تصمیمات جسورانه نمی ترسید ، یک مدل با رنگ متضاد انتخاب کنید. به عنوان مثال ، قرمز ، سیاه ، آبی ، سبز ، نعناع ، نارنجی و ... اسپریتور اصلی لهجه درخشان داخلی خواهد بود. وسایل تیره به راحتی تمیز می شوند

مواد

 

مواد مورد استفاده برای ساخت آشپزخانه:

    پلاستیک مقاوم در برابر حرارت - مقرون به صرفه ترین گزینه ، روش استفاده و نگهداری ساده است ،فروشگاه آنلاین گناوه اما درجه حرارت بالا می تواند منجر به تغییر شکل محفظه شود.

    فولاد استخراج شده - ظاهر مدل دلپذیر است ، اما دارای خراش و آسیب مکانیکی دیگر است.

    فلز - گران تر از پلاستیک ، ساخت و ساز با دوام قوی ؛

    شیشه سخت شده - یک وسیله جذاب قابل اعتماد ، اما نیاز به مراقبت دقیق دارد.

اگر تصمیم به خرید یک دستگاه بخور برای آشپزخانه دارید ، بسته به روش نصب مورد نیاز و نوع کنترل ، در مورد اصل کار ترجیح داده شده ، مصرف انرژی ، بهره وری ، نوع دستگاه تصمیم بگیرید. به چند حالت مورد نیاز و ویژگی های اضافی مورد نیاز خود فکر کنید. طرحی را براساس طراحی آشپزخانه و تنظیمات شخصی خود انتخاب کنید. Maxi.az طیف گسترده ای از هواخواهان را ارائه می دهد. از فهرست انتخاب کنید و کالاها را با تحویل سفارش دهید.

منبع فروشگاه آنلاین گناوه : https://hamyarikurd.ir

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن