آیا درمان عصب کشی واقعاً اهمیت دارد؟

ارتودنسی ثابت و یا بریس های فلزی رایج ترین و کامل ترین نوع درمان در ارتودنسی می باشد که از لحاظ قیمت نیز گران تر بوده و برای مشکلات مهم تر و اساسی دندان استفاده می شود. دندانپزشک در جلسه نخست ویزیت و مشاوره به شما بهترین نوع روش ترمیم دندان را ارائه می دهد . یکی از بهترین روش های پر کردن دندان، ترمیم دندان با مواد همرنگ می باشد که در کلینیک خانم دکتر مونا نوروزی، متخصص ترمیمی و زیبایی دندان، با مشاوره و بررسی وضعیت فیزیکی دندان ها و با انتخاب بهترین مواد، انجام می شود.

در گذشته برای درمان پوسیدگی های دندان، از مواد آمالگام استفاده می شد که ظاهری متفاوت با دندان های طبیعی بیمار داشت. ایمپلنت همانند ریشه دندان طبیعی در استخوان فک عمل می کند و یک روش ترمیم بی دندانی است . برای پر کردن دندان ابتدا از یک وسیله مخصوص برای خالی کردن بخش پوسیدهی دندان استفاده میشود. مواد پر کننده کامپوزیت از رزین هم رنگ دندان ساخته میشوند و در دندانهای جلویی که در معرض دید قرار دارند استفاده میشوند. زیرا بیمه های تکمیلی مختلف شرایط گوناگونی برای بازپرداخت مبلغ درمان ارتودنسی دارند. با انجام درمان عصب کشی، شما اساساً سعی میکنید دندان طبیعی خود را حفظ کرده و توانایی دندان برای کارکرد موثر خود را باز مییابید.

این ماده به دلیل طبیعی بودن و شباهت بسیار زیاد با دندان های طبیعی، بهترین روش پر کردن دندان محسوب می شود و برای پر کردن دندان های جلو مورد استفاده می باشد. در صورتیکه برای درمان کودک شما از روکش استیل استفاده شد، باید از مصرف شکلات و خوراکیهای چسبناک تا زمان افتادن طبیعی روکش که سنین 10 تا 12 سالگی عصب کشی و ترمیم دندان است پرهیز کنید. ترمیم دندان های آسیب دیده با مواد مختلف، جهت درمان پوسیدگی های دندانی و پر کردن حفره دندان و یا ترمیم شکستگی ها و لب پریدگی های دندان صورت می گیرد.

در این روش هدف بازگرداندن زیبایی و یا کارایی دندان آسیب دیده است. در نهایت مواد را شکل می دهد و هرگونه ماده اضافی را می تراشد و اطمینان حاصل می کند که دندان ها به خوبی روی هم قرار می گیرند. اکثر دندان پزشکان به علت قدرت، استحکام و کم بودن هزینه آن، از این ماده استفاده میکنند. کامپوزیت دندان ممکن است در حین قرار داده شدن آب برود و شکاف هایی بین دندان و ماده پر کننده ایجاد کند.

ایندکسر